fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zgodnie z tendencją listopadowe dane pierwszych rejestracji motocykli i skuterów prezentują zmniejszenie zainteresowania klientów jednośladami.

W listopadzie zarejestrowano 1 417 nowych motocykli. Jest to o ponad 600 sztuk mniej niż w październiku. Natomiast patrząc na listopad 2015 krzywa rejestracji poszła jednak delikatnie w górę.

Motocykle

Nowych motocykli w listopadzie zarejestrowano 578 sztuk, jest to o 26,6% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. Oczywiście liczba ta jest mniejsza niż w zeszłym miesiącu, ale jak już mówiliśmy tego należało się spodziewać.

od stycznie do listopada na naszych drogach przybyło natomiast 21 882 motocykle. Nadal najmocniejszy na rynku jest Romet Motors. Za nim plasuje się Junak, którego sprzedaż stale i dynamicznie rośnie. ”Podium„ dopełnia natomiast Yamaha.

W listopadzie zarejestrowano też 1 892 używanych motocykli. Jest to jednak tylko o 4,9% więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. Wśród używanych jednośladów nadal najpopularniejsza jest Honda, a po niej kolejne japońskie marki czyli Yamaha i Suzuki.

Motorowery

W listopadzie zarejestrowano 839 małych jednośladów. Jest to już kolejny miesiąc pokazujący coraz większy spadek zainteresowania takimi pojazdami.

Od początku roku zarejestrowano 39 090 nowych i używanych motorowerów. W porównaniu z analogicznym okresem w 2014 roku jest to spadek sięgający już prawie 25%.

KOMENTARZE