fbpx
A password will be e-mailed to you.

W czerwcu sprzedano 10 140 nowych i używanych motocykli. W zeszłym roku, w tym okresie na drogi wyjechało zaledwie 5 789 sztuk jednośladów.

Motocykle

Kolejny miesiąc, kolejny rekord. Sprzedaż nowych motocykli w czerwcu zamknęła się wynikiem 2 952 sztuki, czyli prawie 3 razy wyższym niż w czerwcu 2014 roku. Jest to oczywiście mniej niż w maju jednak tego należało się spodziewać. Trend spadkowy będzie trwał nadal, chociaż i tak producenci maszyn mają się z czego cieszyć, a słupki sprzedaży na koniec tego sezonu i tak będą znacząco wyższe niż przed rokiem.

Wśród nowych jednośladów klienci najczęściej wybierają motocykle Rometa, Juanaka i Yamahy.

Oczywiście większość sprzedanych, nowych jednośladów to 125-tki. Licząc od stycznia do czerwca ich udział w rynku wynosi już 72,5%. Wszystkich zarejestrowanych nowych 125-tek było 10 024, czyli ponad 9 razy więcej niż przed rokiem. W tym segmencie najcześciej kupowane są pojazdy Rometa, Junaka oraz Kymco.

Na naszych drogach przybywa też używanych pojazdów. Od początku roku zarejestrowano ich o 40,1% więcej niż przed rokiem, czyli 35 816 sztuk. Tutaj wzrost również podyktowany jest zwiększonym popytem na 125-tki. Zarejestrowano ich 12 643 wobec 3 529 przed rokiem. Motocykle o większych pojemnościach także zanotowały wzrosty, jednak nie tak spektakularne.

Motorowery

Z miesiąca na miesiąc, od wprowadzenia nowych przepisów o 125-tkach ta klasa systematycznie traci na znaczeniu. Od początku roku zarejestrowano 15 913 nowych motorowerów, czyli 1/3 mniej niż przed rokiem. Sam wynik rejestracji w czerwcu, czyli 3 661 sztuk, jest najsłabszym wynikiem w tym miesiącu jaki PZPM zanotował do tej pory.

Także używane motorowery stoją na aukcjach i znajdują coraz mniej nabywców.

KOMENTARZE