fbpx
A password will be e-mailed to you.

Styczeń okazał się wyjątkowo dobrym miesiącem jeżeli chodzi o sprzedaż motocykli. Miejmy nadzieję, że ta tendencja wzrostowa utrzyma się przez resztę roku.

Motocykle


REKLAMA

Styczeń br. był najlepszym pierwszym miesiącem roku od 2005r. Liczba zarejestrowanych, nowych motocykli wyniosła 531 sztuk i była dwa razy wyższa niż w styczniu w zeszłym roku. Większość nowych maszyn wyjeżdżających z salonów to 125-tki. Stanowiły one około 60% sprzedaży. Zarejestrowano ich aż 319. Patrząc na koniec zeszłego roku oraz początek tego możemy już stwierdzić, że to właśnie ten segment maszyn będzie nadal ciągnął do góry słupki sprzedażowe poszczególnych marek. Drugim popularnym w styczniu segmentem jednośladów były motocykle o pojemności powyżej 750 ccm.

Podobnie jak w ubiegłych miesiącach klienci najczęściej wyjeżdżali z salonów sprzedaży maszynami takich marek jak Romet i Junak. Na trzecim miejscu uplasowało się tym razem BMW.

Jeżeli chodzi o używane jednoślady to w styczniu zarejestrowano ich aż 2 313 sztuk. Dla porównania w styczniu 2014 było ich tylko 1 469 sztuk. Oznacza to wzrost zainteresowania takimi motocyklami o 57,5%. Trojka najpopularniejszych marek w tej części rynku to niezmiennie: Honda, Yamaha oraz Suzuki.

Motorowery


REKLAMAREKLAMA


Nieco mniej optymistycznie rozpoczął się ten rok dla sprzedających małe jednoślady. Z salonów sprzedaży wyjechały 852 nowe motorowery, czyli 8% mniej niż w zeszłym roku w analogicznym okresie.

Najchętniej kupowane były motorowery marki Romet (297 szt.; -10,3% r/r). Drugą najpopularniejszą marką był ponownie Junak (134, +65,4% r/r). Trzeci jest Zipp (77 szt., -38,4% r/r).

Jeżeli chodzi o używane motorowery, to w przeciwieństwie do nowych maszyn, słupki sprzedaży w tym segmencie nieco podskoczyły. Nowych właścicieli znalazło 499 jednośladów, czyli o prawie 23% więcej niż w styczniu ubiegłego roku. Pierwsza trojka producentów w tej grupie to niezmiennie: Peugeot, Piaggio oraz Yamaha.

KOMENTARZE


REKLAMA