fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sprzedaż motocykli rośnie. Jeżeli chodzi o motorowery to zainteresowanie tymi sprzętami systematycznie spada.

Motocykle


REKLAMA

W marcu zarejestrowano 10 089 motocykli. Za te liczby odpowiedzialne są głownie 125-tki. W pierwszym kwartale stanowiły one aż 68% całej sprzedaży. Przed rokiem było to 16,1%.

W marcu zarejestrowano 2 628 nowych motocykli. Jest to najlepszy rezultat miesięczny od 2005. Oprócz bardzo popularnych 125-tek dobrze sprzedają się też maszyny o pojemności silnika powyżej 750 ccm (18,7% rynku). Co ciekawe najlepiej w marcu sprzedawały się jednoślady: BMW, Harley-Davidson oraz Kawasaki.

Jeżeli chodzi o pojazdy używane to w pierwszym kwartale zarejestrowano ich o 1/3 więcej niż przed rokiem, czyli łącznie 13 104 sztuk. Oczywiście tutaj też za słupki sprzedażowe w dużej mierze odpowiadają 125-tki. Najchętniej kupowanymi markami, niezmiennie, są: Honda, Yamaha oraz Suzuki.


REKLAMAREKLAMA


Motorowery

125-tki wyparły z rynku motorowery. Sprzedaż tych ostatnich systematycznie spada i na razie nie wygląda na to by ta tendencja uległa zmianie. W marcu zarejestrowano 2 955 nowych motorowerów, czyli o 33,6% mniej niż przed rokiem. Sam wynik marcowy jest najsłabszy od 2007 roku. Najchętniej wybierane są nowe pojazdy takich marek jak: Romet, Junak i Zipp.

Używane motorowery też zaliczyły spory dołek sprzedażowy. Nowych właścicieli znalazło o ponad 12% mniej małych jednośladów niż w tym samym okresie w zeszłym roku.

KOMENTARZE


REKLAMA