fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sobotnią rywalizację Red Bull X-Fighters przerwano z powodu porywistych wiatrów wiejących w Glen Helen. Punkty przyznano na podstawie wyników kwalifikacji. Wygrał Australijczyk Rob Adelberg.

W sobotę w Glen Helen w USA, Rob Adelberg po raz pierwszy w karierze odniósł zwycięstwo w zawodach Red Bull X-Fighters. Zawdzięcza to zasłużonej wygranej w sesji kwalifikacyjnej, przed odwołaniem finałowych pojedynków. Wiatr o prędkości dochodzącej do 9 m/s uczynił rywalizację zbyt niebezpieczną, nawet dla najlepszych zawodników na świecie.

Tom Pages zajął drugie miejsce i prowadzi w klasyfikacji generalnej z 245 punktami nad Danym Torresem (210). Trzecie miejsce zajął Japończyk Taka Higashino, który buduje formę na występ przed własną publicznością – podczas kolejnego przystanku w Osace.

Rob Adelberg, który ostatnio zdobył srebrny medal na X-Games w Brazylii, miał znakomity pierwszy przejazd w kwalifikacjach. Cliff-hanger flip w jego wykonaniu przyniósł mu 85,1 pkt. To wystarczyło, aby pokonać Pagesa (83,8 pkt) i Higashino (83,6 pkt).

– Zacząłem mój przejazd od jednego z najtrudniejszych trików. Ten cliff-hanger flip był najlepszym, jaki zrobiłem – powiedział 24-letni Adelberg.

Australijczyk rok temu mimo złamania szczęki w Glen Helen zajął szóste miejsce. Jego dotychczasowy najlepszy wynik to drugie miejsce w Dubaju w 2012 roku.

Zwycięzca Światowej Serii z 2011 roku Dany Torres miał spore trudności z olbrzymim torem i ukończył kwalifikacje na siódmym miejscu.

Wyniki zawodów w Glen Helen

1. Rob Adelberg (AUS) 2. Thomas Pages (FRA) 3. Taka Higashino (JPN) 4. Javier Villegas (CHI) 5. Adam Jones (USA) 6. David Rinaldo (FRA) 7. Dany Torres (ESP) 8. Josh Sheehan (AUS) 9. Wes Agee (USA) 10. Brody Wilson (USA) 11. Todd Potter (USA)

Klasyfikacja generalna

1. Tom Pages 245 pkt 2. Dany Torres 210 pkt 3. Rob Adelberg 210 pkt 4. Levi Sherwood 145 pkt

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów