fbpx
A password will be e-mailed to you.

Francuz Tom Pages wprawił w niedowierzanie wielotysięczny tłum, prezentując najwyższy poziom FMX’owych trików, które zapewniły mu zwycięstwo podczas pierwszego przystanku sezonu 2013 Red Bull X-Fighters 8 marca w Mexico City.

Tom Pages z Francji wygrał w piątek inauguracyjną rundę Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2013, dając w Mexico City emocjonujący popis freestyle’owych umiejętności. W pełnym akcji finale pokonał Hiszpana Dany’ego Torresa, wzbudzając zachwyt 38 tysięcy widzów. Trzecie miejsce zajął broniący mistrzowskiego tytułu Levi Sherwood z Nowej Zelandii.


REKLAMA

Przystanek na arenie walk byków Monumental Plaza de Toros był pierwszym z sześciu na mapie tegorocznej serii, która zawita na cztery kontynenty. Znakomity przejazd pełen dopracowanych trików zapewnił lokalnemu bohaterowi Ericowi Ruizowi spektakularny debiut w zawodach Red Bull X-Fighters mimo faktu iż Meksykanin odpadł w pierwszej rundzie.

Światowa Seria Red Bull X-Fighters powróciła do Mexico City po raz pierwszy od 2010 roku. 11 najlepszych riderów świata prezentowało zapierające dech w piersiach skoki nad 13-metrową górą ziemi położoną w samym sercu olbrzymiej areny walk byków. Podczas wykonywania trików wzbijali się na wysokość 15 metrów i pokonywali w powietrzu dystanse dochodzące nawet do 30 metrów. Triumfator meksykańskiej rywalizacji – Pages otrzymał także nagrodę Swatch Best Move za swojego „special flipa”.

Było to drugie zwycięstwo w karierze Toma Pagesa, który na cześć niedawno zmarłego japońskiego zawodnika Eigo Sato, wystąpił w Meksyku w koszulce z jego nazwiskiem.

W repertuarze Francuza znalazły się trzy trudne triki – „special flip” nad siedzeniem motocykla, „volt” podczas którego zaliczył obrót w powietrzu wokół własnej osi, oraz „flair” z obrotem o 540 stopni.


REKLAMAREKLAMA


Nie wiem, czy to będzie mój rok, czy nie, ale będę dalej trenował i spróbuję nauczyć się nowych trików! – zapowiadał po piątkowej rywalizacji Pages.

Kolejny przystanek Red Bull X-Fighters odbędzie się 12 kwietnia w Dubaju.

Wyniki Red Bull X-Fighters – Mexico City:
1. Thomas Pages (FRA), 2. Dany Torres (ESP), 3. Levi Sherwood (NZL) 4. Rob Adelberg (AUS), 5. Josh Sheehan (AUS), 6. Maikel Melero (ESP), 7. Todd Potter (USA), 8. Truman Caroll (AUS), 9. Erick Ruiz (MEX), 10. Martin Koren (CZE).

KOMENTARZE

REKLAMA