fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kurz, brud i ryk silników – pierwsza polska edycja Red Bull Under My Wing była dla uczestników warsztatów nie lada wyzwaniem. Tadek Błażusiak tłumaczył, jak dążyć do mistrzostwa i – jak twierdzą uczniowie – doskonale się sprawdził w roli nauczyciela.

”Wyżej łokcie! Więcej gazu! Nie na siedząco!„ – mistrz świata w SuperEnduro cierpliwie tłumaczył, co zrobić, by opanować motocykl.


REKLAMA

– Myślę, że udało nam się osiągnąć cel. – powiedział po warsztatach Tadek. – Zobaczyliśmy zawodników w różnym wieku. Niektórzy są już profesjonalistami, inni dopiero zaczynają przygodę z tym sportem. Starałem się każdemu coś doradzić. Ja się świetnie bawiłem. Mam nadzieję że uczestnicy Red Bull Under My Wing też.

Zabawa była, ale najważniejsze, że po paru godzinach spędzonych na torze z Tadkiem Błażusiakiem były też satysfakcja i wiedza, która zaprocentuje w przyszłości.

– Świetna lekcja. Tadek naprawdę znakomicie tłumaczył, jakie błędy robię i jak ich uniknąć. – cieszyła się Milena Kojder, jedna z dwóch dziewczyn, które wzięły udział w warsztatach.

W nietypowej lekcji z Tadkiem uczestniczyło 27 fanów motocrossu. Najmłodszy miał 12 lat, najstarszy – 22. Wszystkich połączyła jedna pasja.

– My tak naprawdę jesteśmy wielką rodziną. Niewiele osób w Polsce trenuje i wszyscy się znamy – tłumaczył Oskar Barański, trzykrotny Mistrz Polski w motocrossie.


REKLAMAREKLAMA


Oprócz zawodników, którzy już od dawna osiągają sukcesy w Polsce i za granicą, duże wrażenie na Tadku wywarł zaledwie 13-letni Gabriel Chętnicki.

– Niektórym nie brakuje talentu. Mam nadzieję, że nie zapomną o ciężkiej pracy, której wymaga ten sport. To lata wyrzeczeń. Trzeba być cierpliwym i pokornym – mówił Tadek.

Tadek Błażusiak to jeden z najlepszych motocyklistów świata. Specjalizuje się w enduro-crossie. Ma na koncie wygrane we wszystkich największych zawodach Enduro Extreme na świecie. Aż pięciokrotnie triumfował w słynnym austriackim Erzbergrodeo, wywalczył też złoty medal Igrzysk Sportów Ekstremalnych X-Games 2011, jest dwukrotnym Mistrzem Świata SuperEnduro. W tym sezonie broni tytułu.

Red Bull Under My Wing to seria warsztatów, dzięki której profesjonalni sportowcy mogą przekazać wiedzę młodym zawodnikom. Uczą perfekcyjnej techniki, tłumaczą, co robić, by osiągnąć sukces. Spotkanie z Tadkiem Błażusiakiem było pierwszą odsłoną polskiej edycji projektu.

KOMENTARZE


REKLAMA