fbpx
A password will be e-mailed to you.

Księżycowy krajobraz, zawodnicy na najwyższym poziomie, setki motocykli i trasa, której pokonanie to ogromna sztuka. Już niebawem megawidowisko na Kopalni PGE w Bełchatowie. Red Bull 111 Megawatt nadciąga!

Już za kilka tygodni (9-10 września), w centrum Polski, odbędzie się Red Bull 111 Megawatt. W ciągu 4 lat, impreza stała się nie tylko obowiązkową pozycją w kalendarzu fanów motorsportu, ale także doskonałą możliwością spędzenia wolnego weekendu.

Najlepsi zawodnicy, specjalnie utworzone tory, akcja pełna wysokich skoków i spektakularnych przejazdów. A to wszystko w na co dzień niedostępnym terenie Kopalni PGE w Bełchatowie – miejscu, którego „księżycowy” krajobraz elektryzuje wyobraźnię.

Podczas Red Bull 111 Megawatt prócz technicznych sekcji, uczestnicy pokonują na swoich maszynach także teren kopalni, który swoją specyfiką przypomina krajobraz księżycowy, a ukształtowanie terenu sprawia nie małe problemy w pokonaniu kolejnych sekcji. W zawodach ramię w ramię z amatorami startują najlepsi riderzy na świecie, m.in. Jonny Walker – Brytyjczyk, który dwukrotnie już stawał na najwyższym stopniu podium zawodów.

mówi Walker, który już po raz 4. weźmie udział w zawodach Red Bull 111 Megawatt.

Najszybszy dziennikarz na trasie zawodów

Oprócz światowej sławy gwiazd motorsportu, na imprezie nie może zabraknąć żywej legendy, Tadka Błażusiaka. Polak zakończył karierę zawodową w grudniu ubiegłego roku, nie przeszkadza mu to jednak spotkać się z fanami w naszym kraju. Tadek pełnić będzie obowiązki dziennikarza i będzie towarzyszył zawodnikom na trasie, relacjonując ich zmagania. Podobnej funkcji podjął się już w tym roku podczas innych przystanków światowej serii hard enduro m.in. w Rumunii i Austrii, zyskując miano najszybszego reportera na świecie.

W tym roku zwiększony został limit miejsc – do udziału w 4. edycji zawodów będzie mogło przystąpić nawet 1200 zawodników. Pierwsza pula miejsc zapełniona została w rekordowe 12 minut.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę zawodów: www.redbull.pl/111megawatt

 
Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

wstęp dla publiczności jest darmowy!

KOMENTARZE