fbpx
A password will be e-mailed to you.

Każdy z zawodników będzie musiał zmierzyć się z wymagającą, trzyetapową trasą, o łącznej długości 45 kilometrów. Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 6 września o godz. 13 , zawodnicy staną do kwalifikacji, które odbędą się w dwóch pojedynczych przejazdach na czas, na specjalnie przygotowanej, krótszej trasie. W finałowym wyścigu 7 września riderzy zostaną ustawieni w linii […]

Każdy z zawodników będzie musiał zmierzyć się z wymagającą, trzyetapową trasą, o łącznej długości 45 kilometrów.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 6 września o godz. 13 , zawodnicy staną do kwalifikacji, które odbędą się w dwóch pojedynczych przejazdach na czas, na specjalnie przygotowanej, krótszej trasie. W finałowym wyścigu 7 września riderzy zostaną ustawieni w linii według czasów uzyskanych w kwalifikacjach. O godz.13 ze wspólnego startu ruszy kilkaset motocykli.

Dramaturgii doda również surowa sceneria. Trasa wyścigu Red Bull 111 Megawatt wyznaczona została na obszarze kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w Bełchatowie. To jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Baza rajdu znajdować się będzie w okolicach miejscowości Kleszczów. Uczestnicy będą musieli pokonać trzy 15-kilometrowe okrążenia.

Trasa jest zróżnicowana. Można ją podzielić na trzy sekcje: crossową, enduro-crossową i extreme enduro. Najpierw zaplanowano szybką terenową jazdę po piachu, obfitującą w niełatwe podjazdy i zjazdy. Różnica poziomów między najniższym, a najwyższym punktem w sektorze wynosi ok. 40 metrów. Najwyższy podjazd będzie liczył ok. 30 metrów.

Po tym odcinku zawodnicy zmierzą się z kilometrową trasą enduro-cross. Specjalnie przygotowano przeszkody typu motocross i trial, o różnej nawierzchni i różnym stopniu trudności.

Po takiej zaprawie rozpocznie się najtrudniejszy etap rajdu – extreme enduro – liczne spadki i podjazdy, bardzo zmienna nawierzchnia, od kopalnianych pyłów, przez piachy po osypujące się skały, żwir i tłuczeń. Tu zawodnicy będą musieli pokazać wszystkie swoje umiejętności. Różnica poziomów terenu wynosi nawet 100 metrów. Początkujący zawodnicy będą mogli korzystać z wytyczonych objazdów.

Wstęp dla widzów będzie bezpłatny. Dla publiczności zostaną wyznaczone specjalne sektory widokowe. Ukształtowanie terenu kopalni i rozplanowanie trasy umożliwiają obserwowanie zmagań na każdym etapie.

Wciąż można się zapisać i wziąć udział w tym niezwykłym wyścigu. Więcej informacji, zapisy oraz regulamin znajdują się na stronie: www.redbull111megawatt.pl

W ramach pakietu startowego uczestnicy mogą liczyć m.in. na miejsce campingowe z dostępem do wody, prądu i toalet, posiłek, napoje oraz oficjalne upominki związane z imprezą. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe.

KOMENTARZE