fbpx
A password will be e-mailed to you.

Harley-Davidson zaprezentował nowy, totalnie bezkompromisowy motocykl w stylu zawadiackiego bobbera. Czy motocykl przyjmie się na rynku?

Nowa propozycja HD napędzana jest potężnym silnikiem Milwaukee-Eight® 107 o pojemności 1746 cm3 -to robi wrażenie! Kontrastujące czarne i jasne elementy nadają motocyklowi styl łączący klasykę i minimalizm. Softail dostępny będzie wyłącznie w kolorze Vivid Black i wyposażony będzie m. in. w pojedyncze siedzenie, eksponujące podcięty tylny błotnik, zbiornik paliwa o łagodnym profilu i pojemności 13.2 l, spod którego widać ramę i silnik.

Punktem skupiającym uwagę jest centralna część motocykla z silnikiem Milwaukee-Eight 107 z polerowanymi deklami. Żebra głowicy cylindra są w kolorze czarnym. Dodatkowym elementem akcentującym stylistykę silnika jest okrągła pokrywa filtra powietrza. Podwójny wydech typu 2-w-2, z chromowanymi osłonami i tłumikami, nadają modelowi Softail Standard wydłużony, niski profil.

Softail. Solidna baza

Przednia część motocykla wyróżnia się wypolerowanymi elementami, chromowanym pierścieniem reflektora i kierunkowskazami, które znakomicie kontrastują z lakierem Vivid Black. Kierownica „mini ape” sprawia, że kierowca motocykla Softail Standard przyjmuje nieco bardziej agresywną pozycję, ale zapewnia jednocześnie wygodę i pewność prowadzenia. Zamontowany na kierownicy minimalistyczny cyfrowy wyświetlacz nadaje przedniej części motocykla czysty i uporządkowany wygląd.

MY20.5 Location Photogaphy Capture

Stalowa rama została tak zaprojektowana, aby zapewnić optymalną sztywność, poza tym ma być niezwykle lekka. Montowana „na sztywno” jednostka napędowa dodatkowo ma potęgować wrażenie sztywności motocykla. Wahacz nowego Hadeka również został usztywniony, co z kolei przełożyło się na łatwość prowadzenia i pozwala na bardziej dynamiczną jazdę. Poza tym wygląd tego elementu nawiązuje do klasycznej ramy hardtail.
Tylne zawieszenie z amortyzatorem typu monoshock umożliwia ustawienie napięcia wstępnego za pomocą mechanizmu ukrytego pod siedzeniem. Przed nierównościami na drodze i przy gwałtownym hamowaniu wspiera kierowcę również zawieszenie przednie typu dual bending valve, z widelcem typu cartridge o sportowym charakterze oraz liniowej charakterystyce tłumienia. Motocykl jest wyposażony w układ ABS w standardzie.

Moc silnika Milwaukee-Eight

Silnik Milwaukee-Eight 107 w układzie V zapewnia konkretne osiągi, wygląd, dźwięk i słynny moment obrotowy, tak charakterystyczny dla motocykli marki Harley-Davidson. Dwa wałki wyrównoważające – według zapewnień producenta – redukują do minimum wibracje silnika na biegu jałowym, zapewniając większy komfort. Cóż, zapowiada się naprawdę nieźle. To wszystko to oczywiście tylko zapowiedź i obiecanki producenta. Jaki rzeczywiście jest nowy motocykl ze stajni HD, przekonamy się już niebawem!

KOMENTARZE