fbpx
A password will be e-mailed to you.

„Otwieranie trasy to niezwykle trudne zadanie. Dziś zrozumiałem dlaczego nawet najbardziej doświadczeni zawodnicy chcą tego uniknąć” – relacjonował zawodnik ORLEN Team. „Po sześciu kilometrach w roadbooku pojawiła się nieścisłość, a ja dokonałem niewłaściwego wyboru. Kiedy zorientowałem się, że popełniłem błąd miałem już sporą stratę, która na pierwszym tankowaniu wynosiła niemal 10 minut.” Środowy odcinek specjalny […]

„Otwieranie trasy to niezwykle trudne zadanie. Dziś zrozumiałem dlaczego nawet najbardziej doświadczeni zawodnicy chcą tego uniknąć” – relacjonował zawodnik ORLEN Team. „Po sześciu kilometrach w roadbooku pojawiła się nieścisłość, a ja dokonałem niewłaściwego wyboru. Kiedy zorientowałem się, że popełniłem błąd miałem już sporą stratę, która na pierwszym tankowaniu wynosiła niemal 10 minut.”

Advertisement

Środowy odcinek specjalny liczył 343 km i dużo ponad połowę tego dystansu ”SuperSonik„ poświęcił na odrabianie strat do Katarczyka. „Krok po kroku odzyskiwałem kolejne minuty. Ostatni fragment pokonałem już szybciej od Mohameda. Przez chwilę nawet był w zasięgu mojego wzroku” – komentował.

Ostatecznie pierwszy na mecie stawił się Abu-Issa. Sonik zanotował sześć i pół minuty straty, ale nie zmieniło to znacząco sytuacji w klasyfikacji Rajdu Faraonów. Katarczyk w pierwszym dniu przekroczył prędkość w strefie, gdzie była ona ograniczona i otrzymał za to aż 36 minut kary. Oznacza to, że przewaga Polaka wynosi ponad 25 minut. „Muszę teraz przede wszystkim pilnować, żeby Mohamed nie odrobił straty. Do mety wciąż pozostały nam trzy etapy” – podsumował sytuację obrońca Pucharu Świata.

Na drugim etapie rajdu toczyła się zacięta rywalizacja, ale żaden z zawodników nie był obojętny na widoki, jakie mieli podczas pokonywania odcinka specjalnego. „Jechaliśmy dziś ok. 130 km przed piękne wydmy. To było coś niesamowitego. Sahara naprawdę potrafi zachwycić” – opowiadał Sonik.

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.

Wyniki II etapu:

1. Mohamed Abu Issa (QAT) 4:56.01

Advertisement

2. Rafał Sonik (POL) + 6.25

3. Antoine Lecomte (FRA) + 1:00.37

Klasyfikacja rajdu:

1. Rafał Sonik (POL) 7:37.04

2. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 25.30

3. Antoine Lecomte (FRA) + 1:28.57

KOMENTARZE