fbpx
A password will be e-mailed to you.

Jacek Czachor, Marek Dąbrowski, Jakub Przygoński i Krzysztof Jarmuż na motocyklach i Rafał Sonik na quadzie – tak liczna reprezentacja na mecie, to prawdziwy powód do dumy!

Polacy mogą mówić o sukcesie, choć zwycięzcą czternastodniowej rywalizacji po raz trzeci został (z godzinną przewagą) Cyril Despres. Drugie miejsce zajął weteran pustynnej rywalizacji Pal Anders Ullevalseter, trzeci był Francisco Lopez Contardo. Na Atakamie Chilijczyk był po prostu u siebie i znajomość każdego zakątka pustyni procentowała rewelacyjnymi wynikami etapowymi.

Advertisement

Fantastycznie spisał się Jakub Przygoński, który ukończył rywalizacje na 8. miejscu. Najmłodszy polski motocyklista za cel postawił sobie poprawienie 9. lokaty Marka Dąbrowskiego. Oczywiście nie obyło się bez przygód czy problemów technicznych, ale jak widać, nie tak łatwo zatrzymać młodego „Przygona”! Szybka jazda etapowa zagwarantowała zdobycie i utrzymanie wymarzonej lokaty. Jacek Czachor ukończył rywalizacje na 16. miejscu. To lepszy wynik niż rok temu. Krzysztof Jarmuż uplasował się na 27. pozycji, natomiast Marek Dąbrowski na 33. miejscu.

Quadowiec Rafał Sonik nie poprawił zeszłorocznego wyniku, jednak 5. lokata to wciąż niezły wynik, w dodatku osłodzony wygraną na ostatnim etapie. Rywalizacje czterokołowców wygrał Marcos Patronelli.

KOMENTARZE
Advertisement