fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już po raz 81. najważniejszy dziennik sportowy w naszym kraju, wraz TVP wskazał 20 sportowców, którzy w mijającym roku odnieśli największe sukcesy, godnie reprezentując Polskę w świecie. Pośród takich nazwisk jak Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, czy Anita Włodarczyk znalazł się również pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Rafał Sonik jest jednocześnie jedynym przedstawicielem […]

Już po raz 81. najważniejszy dziennik sportowy w naszym kraju, wraz TVP wskazał 20 sportowców, którzy w mijającym roku odnieśli największe sukcesy, godnie reprezentując Polskę w świecie. Pośród takich nazwisk jak Robert Lewandowski, Agnieszka Radwańska, czy Anita Włodarczyk znalazł się również pierwszy Polak, który indywidualnie wygrał legendarny Rajd Dakar. Rafał Sonik jest jednocześnie jedynym przedstawicielem sportów motorowych w tym zaszczytnym gronie.

Advertisement

„Nie mogę do końca traktować tego wyróżnienia personalnie, ponieważ na mecie ostatniego Rajdu Dakar powiedziałem, że statuetkę Beduina wywalczyliśmy wszyscy. Na ten sukces pracowało przede mną około 200 Polaków, którzy podjęli dakarowe wyzwanie. To również wypadkowa całej siły naszego motosportu, bo w tym roku nie tylko ja odnosiłem sukcesy. Dość wspomnieć, sukcesy Tadeusza Błażusiaka, mistrzostwo Europy Kajetana Kajetanowicza, czy mistrzostwo świata juniorów mojego młodszego kolegi z ORLEN Team Jakuba Piątka” – mówił Rafał Sonik.

W historii tylko trzy razy przedstawiciel sportów motorowych wygrał ten prestiżowy plebiscyt. W 1967 roku najwięcej głosów kibiców otrzymał Sobiesław Zasada. Po trzydziestu dwóch latach na ten sam tytuł zapracował Tomasz Gollob, a w 2008 roku kibice przyznali go Robertowi Kubicy. „Tak rzadko jesteśmy wyróżniani jako motosport, a odnosimy przecież znaczące sukcesy! Dlatego w tym wypadku czuję się ambasadorem całego naszego środowiska i ośmielam się prosić o wsparcie. Pokażmy naszą siłę” – zaapelował Rafał Sonik.

Plebiscyt trwa do 8 stycznia, kiedy głosy z kuponów drukowanych w ”Przeglądzie Sportowym„ oraz głosy oddawane za pośrednictwem strony internetowej zostaną zsumowane. Dziesięciu najlepszych sportowców przejdzie do finału, a ostateczne wyniki poznamy podczas Balu Mistrzów Sportu 9 stycznia. Rafał Sonik tego dnia będzie na trasie bardzo trudnego i długiego etapu z Uyuni w Boliwii do Salty w Argentynie, gdzie 10 stycznia czeka go dzień przerwy od rywalizacji w 38. edycji Rajdu Dakar.

Głosy można oddawać raz na dobę pod adresem: http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/glosowanie. Rafał Sonik jest nominowany z numerem 17.

KOMENTARZE