fbpx
A password will be e-mailed to you.

Najlepszy polski quadowiec swoją współpracę z ORLEN Team zainauguruje startem w katarskim klasyku – Sealine Cross Country Rally, będącym drugą rundą eliminacji Mistrzostw Świata. W tym roku Rafał Sonik wystartuje we wszystkich rajdach długodystansowych składających się na cykl Pucharu Świata. Umowa dotycząca współpracy obowiązuje do przyszłorocznego Dakaru, w którym Polak będzie walczył o swoją drugą, […]

Najlepszy polski quadowiec swoją współpracę z ORLEN Team zainauguruje startem w katarskim klasyku – Sealine Cross Country Rally, będącym drugą rundą eliminacji Mistrzostw Świata. W tym roku Rafał Sonik wystartuje we wszystkich rajdach długodystansowych składających się na cykl Pucharu Świata. Umowa dotycząca współpracy obowiązuje do przyszłorocznego Dakaru, w którym Polak będzie walczył o swoją drugą, zwycięską statuetkę ”Beduina„.

”Sporty motorowe to jeden z podstawowych filarów strategii marketingu sportowego PKN ORLEN. Od ponad 15 lat inwestujemy z sukcesami w nasz flagowy projekt – ORLEN Team i staramy się co roku optymalizować jego skład. Jest mi miło zakomunikować, że w tym roku do zespołu dołącza doświadczony i utytułowany zawodnik, zwycięzca tegorocznego Dakaru – Rafał Sonik. Wierzę, że nasza współpraca przyniesie korzyści zarówno Rafałowi, który będzie mógł realizować swoje sportowe cele, jak i nam pozwoli ugruntować swoją pozycje wśród najlepszych teamów rajdowych na świecie i jednocześnie realizować nasze cele marketingowe„ – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

”PKN ORLEN to naturalny sponsor sportów motorowych i tych, w których żyłach zamiast krwi płynie benzyna. Od lat obserwuję rozwój projektu ORLEN Team. Żywię ogromny szacunek dla tak doświadczonych zawodników, jak Jacek Czachor czy Marek Dąbrowski, którzy po części wprowadzili mnie w świat rajdów terenowych. Teraz przyszedł czas, żeby zespół składający się z samochodów i motocykli poszerzyć o kolejną klasę, która dynamicznie rozwija się w świecie cross-country – quada. Mam nadzieję, że wniesione przeze mnie doświadczenie i umiejętności pozwolą nam razem osiągnąć jeszcze więcej i godnie reprezentować Polskę na całym świecie.” – powiedział Rafał Sonik.

Kalendarz występów – Rafał Sonik

1. Qatar Sealine Rally (18 – 24.04.2015)

2. Rajd Faraonów (10 – 17.05.2015)

3. Rajd Sardynii (6 – 11.06.2015)

4. Atacama Rally (30.08. – 5.09.2015)

5. Rajd Maroka (3 – 9.10.2015)

6. Rajd Dakar 2016 (3 – 16.01.2016)

KOMENTARZE