fbpx
A password will be e-mailed to you.

Drugi etap Abu Dhabi Desert Challenge dał się we znaki Maćkowi Giemzie. Polski motocyklista zmagał się z odwodnieniem organizmu. Pomimo problemów udało mu się ukończyć etap i po odzyskaniu sił będzie kontynuował rywalizację.

W rywalizacji bardzo silnie obsadzonych motocyklowych Mistrzostw Świata FIM poniedziałkowy etap najszybciej pokonał Chilijczyk Pablo Quintanilla (Husqvarna), który o trzy minuty wyprzedził Argentyńczyka Kevina Benavidesa (Honda). Kolejne trzy minuty stracił Austriak Matthias Walkner (KTM). Liderem klasyfikacji został Quintanilla, który wyprzedza Brytyjczyka Sama Sunderlanda (KTM) i Benavidesa. Maciek Giemza kolejny dzień zmagał się z problemami zdrowotnymi. Ale pomimo tego zawodnik ORLEN Team zdołał dojechać do mety etapu. Po odpoczynku będzie kontynuował rywalizację w rajdzie w kolejnych dniach, choć nie może już liczyć na dobry wynik w klasyfikacji generalnej.

Trzeci etap 28. edycji Abu Dhabi Desert Challenge to trasa o długości 281 km. Przed zawodnikami jeszcze trzy etapy o łącznej długości prawie 745 km. Ostatnią próbę pokonają w czwartek.

Wyniki drugiego etapu Abu Dhabi Desert Challenge w klasyfikacji motocykli:
1. Pablo Quintanilla (RCH) Husqvarna FR 450 Rally +13:40.37
2. Kevin Benavides (RA) Honda CRF 450 Rally +3.01
3. Matthias Walkner (A) KTM 450 +6.01
4. Paulo Gonçalves (P) Honda CRF 450 Rally +6.58
5. Sam Sunderland (GB) KTM 450 +8.59

Advertisement
KOMENTARZE