fbpx
A password will be e-mailed to you.

Puchar Polski Pit Bike SM wjechał w trzeci sezon zmagań. Jako odrębna dyscyplina, dla zawodników od ósmego roku życia. Ambicje zarówno organizatorów, jak i uczestników coraz wyższe. Nowe klasy, nowi zawodnicy, niesamowity poziom sportowej rywalizacji.

To było spektakularne otwarcie sezonu 2020. Na torze Wallrav Race Center rozegrana została pierwsza runda Pucharu Polski Pit Bike SM, liczba uczestników zbliżyła się do rekordowej, a poziom zawodników zaskoczył zarówno organizatorów, jak i publiczność. Na starcie we wszystkich klasach stanęło 99 zawodników, do tego na rundzie pojawiło się 13 uczestników jazd pokazowych- dzieci od 6 roku życia, za młode, by zdać licencję zawodniczą.

Coraz wyższy poziom!

Sukcesem okazała się nowa klasa, wyodrębniona dla dziewczynek w wieku 8-12 lat. Podczas sierpniowych zawodów do rywalizacji w nowej stawce zgłosiło się sześć młodych zawodniczek. Ich wyścig był połączony z klasą Stock 90, łącznie pojechała w nim dwudziestka najmłodszych dzieci! – Dla nas to ogromny sukces- mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. – Im młodsi zawodnicy będą stawać do rywalizacji w zawodach, tym większe szanse na rozwój ich kariery w motorsporcie. To co zasługuje na podkreślenie to nie tylko ilość, ale i poziom tych zawodników. Widać, że to młodzi zawodowcy, którzy przyjechali do Starego Kisielina w pełnej gotowości, po przepracowanej treningowo zimie i wiośnie. Rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana. Poprawa czasów osiąganych na tym obiekcie w porównaniu do poprzedniego sezonu, świadczy o podniesieniu poprzeczki, przecież w motocyklach nic się nie zmienia, to stockowe pit bike, zmienia się za to poziom techniczny zawodników. Brawa!

Nowością była także klasyfikacja Pit Masters dedykowana doświadczonym zawodnikom powyżej 35 roku życia. Tym samym dyscyplina pit bike pokazuje swoje otwarcie na zawodników w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Przypominamy, że poza klasami zawodniczymi, w Pucharze Polski Pit Bike SM obowiązują grupy wyścigowe: Stock 90, Rookie, Pro, Elite. Dzięki temu uczestnicy po kwalifikacjach są przydzielani do zbliżonej do siebie grupy zawodników. Takie rozwiązanie otwiera drogę dla nowych nazwisk, a jednocześnie gwarantuje większe emocje i widowiskowość rozgrywek.

Mocna obsada

Poza dobrze znanymi liderami stawki, czy nowymi osobami, na torze pojawiła się mocna obstawa zawodników innych serii wyścigowych. Był związany od początku z dyscypliną pit bike uczestnik mistrzostw świata SSP300: Daniel Blin, zawodnicy European Talent Cup: Milan i Oleg Pawelec, Mateusz Pasiuk, zeszłoroczny mistrz Polski w klasie 300cc: Mateusz Hulewicz, Zawodnik Northern Talent Cup: Mateusz Molik, zawodnicy serii Cuna de Campeones: Jeremiasz Wojciechowski, Maks Palmowski, Igor Teskę i Dawid Nowak, czy dwunastokrotny mistrz Polski, Paweł Szkopek. -Bardzo cieszę się, że wreszcie miałem okazję zobaczyć zawody pit bike na własne oczy, a nawet poczuć na własnej skórze, gdyż wystartowałem w klasie Super Pit, w roli testera marki MRF. Nie mniej ważna była dla mnie rola trenera, bo to na moich podopiecznych skupiałem się najbardziej. Uważam, że jest to świetne przedsięwzięcie, poziomem nieodbiegające od najważniejszych serii na świecie, przygotowane profesjonalnie pod każdym względem. Tak samo podchodzą startujący tu zawodnicy, tu nie ma nieprzygotowanych uczestników, start w zawodach to dla nich efekt wielu miesięcy ciężkiej pracy. Wielki szacunek, to dobra droga podkreśla Szkopek.

Zawody odbywały się w reżimie sanitarnym, między innymi bez udziału publiczności. Całe szczęście przebieg całej rundy był transmitowany on-line i można go odtworzyć na kanale organizatora:

Następny przystanek to Awix racing Arena w Toruniu, gdzie zawodnicy staną pierwszy raz w historii dyscypliny do rywalizacji o tytuły mistrzowskie. Mistrzostwa Polski Pit Bike SM już 5 i 6 września.

Zwycięzcy 1 rundy Pucharu Polski Pit Bike SM:

Pit Girls
1. Antonina ROGALSKA
2. Zuzia LEWANDOWSKA
3. Laila BIELECKA

Stock 90
1. Jakub STANKIEWICZ
2. Wiktor OLEKSIAK
3. Bartosz DEREK
Stock 125
1. Dawid NOWAK
2. Igor TESKE
3. Maksymilian PALMOWSKI
Stock 150 Junior
1. Kacper RANISZEWSKI
2. Wiktor MAJCHROWSKI
3. Jurand KUŚMIERCZYK
Stock 150
1. Mateusz HULEWICZ
2. Juliusz MARIUSZ
3. Jakub WASZAK

Pit Ladies
1. Julia HALIK
2. Sylwia DZIK
3. Oliwia WOJCIESKA
Super Pit
1.Daniel BLIN
2.Mateusz PASIUK
3.Oleg PAWELEC
Pit Masters
1. Artur Duda
2. Sławomir Bławat
3.Rafał Mieczkowski

KOMENTARZE