fbpx
A password will be e-mailed to you.

Najszybsi zawodnicy pit bike w naszym kraju po raz kolejny pokazali, że spektakl trwa i jeszcze wiele na scenie asfaltowych zmagań może się zmienić. Runda na koszalińskim torze była przedostatnim spotkaniem zawodników pucharu mini-motocykli pit bike.

Blisko czterdziestu zawodników, wielkie emocje i kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. A wszystko rozstrzygnie się już 30 września podczas wielkiego finału na Awix Racing Arenie w Toruniu.

Chodź prognozy pogody nie wskazywały pozytywnego przebiegu niedzielnych wyścigów, pogoda sprawiła zawodnikom Pucharu Polski Pit Bike SM miłą niespodziankę i opony deszczowe tym razem nie były potrzebne. Przydały się za to mocne nerwy i determinacja, bo stawa zawodnicza jest bardzo mocna i znalezienie się na podium nie było łatwym zadaniem. Zawodnicy z całego kraju stanęli do rywalizacji w sześciu klasach Stock 90. Stock 125, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Stock 150 Pro, Super Pit.

– podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów.

Tempo i progres!

– mówi Marek Szkopek, mistrz Polski i Europy w wyścigach motocyklowych oraz trener pit bike.

Finał zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM 2018 już 30 września w Toruniu. Start wyścigów tradycyjnie o godz. 13:00

Zacięta rywalizacja toczyła się również między zawodniczkami. Tym razem na koszalińskim torze wystartowało osiem zawodniczek.-To była świetna runda, rywalizacja z dziewczynami była naprawdę ekscytująca– mówi Magdalena Stankiewicz. – Poziom jest bardzo wysoki, ale dostarcza to wyśmienitej rywalizacji. My jeździmy dla zabawy, a najważniejsze są starty naszych podopiecznych ze szkółki Katanka Young Team.

Podium IV rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, Koszalin 26.08.2018

Stock 90
1. Wiktor Majchrowski
2. Maksymilian Pawełczak
3. Kacper Raniszewski

Stock 125
1. Milan Pawelec
2. Mateusz Molik
3. Oleg Pawelec

Stock 150 Junior
1. Mateusz Hulewicz
2.Filip Janus
3.Dominik Ziętara

Pit Ladies
1.Monika Jaworska
2.Sylwia Dzik
3.Martyna Dynasińska

Stock 150 Pro
1. Szymon Rosiak
2.Robert Rydalski
3.Tomasz Rydelski

Super Pit
1. Jakub Wróblewski
2. Sebastian Stach
3.Mateusz Wąsowski #95

KOMENTARZE