fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już w niedzielę 27 czerwca na brodnickim torze rozpocznie się Puchar Polski Pit Bike Off-Road. W terenowych zawodach wystartują dzieci od ósmego roku życia, przez nastolatków, po dorosłych. Wszystko odbywa się pod egidą Polskiego Związku Motorowego.

Minimotocykle pit bike to widowiskowa dyscyplina, która w zawrotnym tempie podbiła serca zawodników oraz kibiców. Tanio, bo mniejsze motocykle to mniejszy koszt. Bezpiecznie, bo z pełnym zabezpieczeniem medycznym i w kontrolowanych warunkach, pod okiem sztabu doświadczonych organizatorów.

Medialnie, bo cykl to czołowi partnerzy z branży motoryzacyjnej i nie tylko: WP.Sportowe Fakty, Motowizja, Świat Motocykli, Ścigacz, Speed Ladies, radio Eska, Pitbike24.pl, czy Pitbike.tv. Jednym słowem Puchar Polski Pit Bike Off-Road, będzie wielkim wydarzeniem, a o zawodnikach tam startujących usłyszą odbiorcy w całym kraju. Mimo że to pierwszy raz na tym obiekcie organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.„Podobnie, jak w zeszłym roku pandemia pokrzyżowała nam plany i musieliśmy przesunąć dwie rundy cykl. Ale jestem pewien, że zawodnicy z wielką radością pojawią się na torze, po długich przygotowaniach i ciężkich treningach. Dziś społeczności pit bike to ośrodki w całym kraju, każdy organizuje się jak może, by pokazać formę na zawodach. I na ten moment czekają wszyscy. To będzie prawdziwy spektakl” – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Dyscyplina Pit Bike z roku na rok coraz bardziej się profesjonalizuje. Zawodnicy ścigają się na bardzo wysokim poziomie, łączą w teamy, trenują pod okiem najlepszych instruktorów w kraju. To początek wielkich karier, a każdy sezon to również nowe wyzwania organizacyjne. W tym roku koło zawodów rozgrywanych na asfalcie, gdzie odbywają się Mistrzostwa i Puchar, dołącza off-road z cyklem pucharowym, wjeżdżając jednocześnie z rozgrywkami na tory całego kraju.Bardzo się cieszę, że to właśnie w Brodnicy nastąpi podwójna inauguracja” – mówi Marek Gutmański, Pit Bike Brodnica. „Po pierwsze w końcu zaczynamy, opóźniony przez pandemię sezon zawodów off-road, a po drugie to właśnie na naszym torze po raz pierwszy zawody te zostaną rozegrane w formule Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. Dla zawodników to wielkie wydarzenie i prestiż tak wysokiej rangi”.

Pierwsza runda Pucharu Polski Pit Bike Off-Road odbędzie się w niedzielę 27 czerwca na torze w Brodnicy. Dzień wcześniej organizatorzy przewidzieli całodniowe treningi.

Zapisy na rudę: otopit.pl/puchar-offroad

Zawodnicy przygotowujący się do zawodów mogą także skorzystać z campu, który odbędzie się tydzień wcześniej w dniach 19-20 czerwca, pod okiem trenerów: Marcina Wójcika i Pawła Wizgiera, będzie można podszkolić swoje umiejętności i zapoznać się z nowym obiektem. Zapisy na camp: otopit.pl/treningi/W zawodach mogą startować wszyscy, od amatorów po zawodowców. Na miejscu będzie można także zdać egzamin na licencję PZM. Standardowo zawodnicy dzieleni są na odpowiednie klasy, względem wieku i pojemności maszyny. Do zawodów dopuszczone są minimotocykle MRF, YCF i Kayo. Zawody odbędą się z udziałem publiczności, wstęp nie jest biletowany.

Całość tradycyjnie będzie emitowana na żywo na kanale organizatora: YouTube.com/otopit. Start transmisji w niedzielę 27 czerwca o godzinie 11:45.

KOMENTARZE