fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnicy startujący w Pucharze Polski Pit Bike Off Road w widowiskowym stylu zakończyli na torze Głażewo sezon 2021. Na starcie piątej rundy stawiło się aż 130 uczestników, z czego ponad 30 stanowiły najmłodsze dzieci biorące udział w jazdach pokazowych!

Obiekt, który znany jest, jako kolebka zmagań na minimotoycklach pit bike gościł zawodników, rodziców i kibiców z całej Polski podczas wielkiego finału cyklu. Uczestnicy chwalili przygotowanie toru, ale także wyjątkową atmosferę i oprawę tego wielkiego dnia.

„Bardzo cieszymy się, że zawody pit bike wróciły na Tor Głażewo, ilość zawodników, ale i świetna frekwencja publiczności pokazały nam, że był to wyczekiwany punkt tegorocznego programu” – podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Jednocześnie bardzo dziękuję za zaangażowanie w tegoroczny cykl, zawodnikom, ale także całym rodzinom wspierającym rozgrywki. Puchar Polski Pit Bike to nie tylko zawody, ale i społeczność utożsamiająca się z tym sportem. Bardzo dziękujemy za zaufanie i widzimy się w nowym sezonie. Mam nadzieję, że nie tylko na Pucharze, ale i na Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road”.131 uczestników pojedynczej rundy, to zdecydowanie rekord frekwencyjny tego sezonu. W tym roku cykl po raz pierwszy został zorganizowany na torach całego kraju. Poszczególne rundy odbyły się w Brodnicy, Wierzchucinie Królewskim, Dąbrowie Górniczej i Lesznie. Finał na torze w Głażewie tradycyjnie był premiowany i punkty zawodników były mnożone razy 1.2.

Autorem najszybszego okrążenia podczas finału był Karol Kruszyński, na co dzień czołowy zawodnik motocrossu oraz trener pit bike. „Ten sezon rozpocząłem pechowo, bo od poważnej kontuzji, która wyeliminowała mnie ze startów w tym sezonie. Nie mogłem doczekać się powrotu do ścigania. Wybór pit bike oczywiście nie był przypadkowy, to znacznie bezpieczniejsza forma, idealna na wdrożenie się po takim czasie. Ogromne doświadczenie które uzbierałem przez 20 lat pomogło mi wygrać oba wyścigi, choć było ciężko, bo mój najgroźniejszy rywal, a zarazem mój uczeń Jakub Jastrzębski był bardzo szybki” – zaznacza Kruszyński.Wyróżnienia za sezonu Pucharu Polski Pit Bike Off-Road zostaną przyznane przez Polski Związek Motorowy. Zwycięzcy poszczególnych klas zostaną wyłonieni na podstawie punktacji zsumowanej z całego sezonu cyklu.

Dla fanów wyścigów na minimotocyklach mamy dobrą wiadomość – czekają nas w tym roku jeszcze jedne zawody. Na zakończenie tegorocznej rywalizacji wciąż czekają zawodnicy ścigający się na torach asfaltowych. Finał Pucharu Polski Pit Bike SM odbędzie już 10 października w toruńskiej Awix Racing Arenie.

Retransmisje z Głażewa można zaś zobaczyć na kanale organizatora :

 

Zwycięzcy V rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
3 października 2021

Tor Głażewo

STOCK 90:
1. Szymon Pawlikowski
2. Jan Krzywda
3. Felix Górniak

AMATOR:
1. Mateusz Pawlak
2. Tomasz Kazaniecki
3. Robert Zatorski

STOCK 125:
1. Maksymilian Pawełczak
2. Michał Gutmański
3. Nikodem Orzechowski

PIT LADIES:
1. Julia Pieprzyk
2. Wiktoria Kurkowska
3. Julia Behrendt

STOCK 150:
1. Michał Bereś
2. Eliasz Dawidson
3. Krystian Grabowski

STOCK 150 JUNIOR:
1. Cyprian Bieliński
2. Dawid Zaremba
3. Szymon Majkowski

SUPER PIT:
1. Karol Kruszyński
2. Jakub Jastrzębski
3. Jakub Majchrzak

MASTERS:
1. Łukasz Krzywda
2. Marcin Wiśniewski
3. Sławomir Kruszyński

KOMENTARZE