fbpx
A password will be e-mailed to you.

5 stycznia z Rosario w Argentynie wyruszy Rajd Dakar 2014. TVN Turbo już w niedzielę zaprasza widzów za kulisy tego widowiskowego wyścigu.

Dokumentalna seria ”Pustynne wyzwania„ pokaże, jak wyglądają przygotowania polskich zawodników do startu, z kolei film dokumentalny ”Rajd Dakar – historia szaleństwa„ to podróż w czasie do początków zmagań na pustynnych bezdrożach.

W ”Pustynnych wyzwaniach„ kamera towarzyszy zawodnikom w czasie treningów, szykowania sprzętu oraz organizacji wyprawy. Każdy z odcinków zawiera wypowiedzi kierowców, rozmowy z ich menedżerami i osobami z najbliższego otoczenia, pomagającymi w przygotowaniach do Dakaru.

”Pustynne wyzwania„ wystartują w niedzielę 22 grudnia o godz. 20:20.

Przed laty rajd nazywał się Paryż-Dakar, a jego trasa wiodła ze stolicy Francji do stolicy Senegalu. Jego europejsko-afrykańską trasę jednak dość często zmieniano ze względu na różne czynniki, w tym zawirowania polityczne. W 2009 r. organizatorzy przenieśli imprezę do Ameryki Południowej (Argentyna, Chile i niekiedy Peru), pozostawiając w nazwie stolicę Senegalu. ”Rajd Dakar- historia szaleństwa„ przedstawia historię jednego z najcięższych i najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie.

Advertisement

Rajd Dakar – historia szaleństwa, premiera w sobotę 4 stycznia o godz. 19:15.

Relacje z rajdu Dakar będzie można oglądać codziennie na antenie TVN, TVN24 oraz TVN Turbo.

KOMENTARZE
Advertisement