5 stycznia z Rosario w Argentynie wyruszy Rajd Dakar 2014. TVN Turbo już w niedzielę zaprasza widzów za kulisy tego widowiskowego wyścigu.

Dokumentalna seria ”Pustynne wyzwania„ pokaże, jak wyglądają przygotowania polskich zawodników do startu, z kolei film dokumentalny ”Rajd Dakar – historia szaleństwa„ to podróż w czasie do początków zmagań na pustynnych bezdrożach.


REKLAMA

W ”Pustynnych wyzwaniach„ kamera towarzyszy zawodnikom w czasie treningów, szykowania sprzętu oraz organizacji wyprawy. Każdy z odcinków zawiera wypowiedzi kierowców, rozmowy z ich menedżerami i osobami z najbliższego otoczenia, pomagającymi w przygotowaniach do Dakaru.

”Pustynne wyzwania„ wystartują w niedzielę 22 grudnia o godz. 20:20.

Przed laty rajd nazywał się Paryż-Dakar, a jego trasa wiodła ze stolicy Francji do stolicy Senegalu. Jego europejsko-afrykańską trasę jednak dość często zmieniano ze względu na różne czynniki, w tym zawirowania polityczne. W 2009 r. organizatorzy przenieśli imprezę do Ameryki Południowej (Argentyna, Chile i niekiedy Peru), pozostawiając w nazwie stolicę Senegalu. ”Rajd Dakar- historia szaleństwa„ przedstawia historię jednego z najcięższych i najtrudniejszych rajdów terenowych na świecie.

Rajd Dakar – historia szaleństwa, premiera w sobotę 4 stycznia o godz. 19:15.

Relacje z rajdu Dakar będzie można oglądać codziennie na antenie TVN, TVN24 oraz TVN Turbo.

KOMENTARZE


REKLAMA
Polecane artykuły
Szukasz niebanalnego cruisera, którego zakup nie opróżni twojego konta oszczędnościowego?…
Oczami wyobraźni widziałem rozległą sawannę, gdzieniegdzie żyrafę, słonia czy lwią…