fbpx
A password will be e-mailed to you.

Chaleco Lopez, Cyril Despres i Kuba Przygoński z ORLEN Team – tak wygląda czołówka po pierwszym etapie Desafio Litoral – rajdu zaliczanego do Dakar Series.

Pierwszy etap biegnący z Iguaz do Posadas został podzielony na dwa odcinki specjalne. Trasa poprowadzona została głównie przez dżunglę, pomiędzy drzewami na bardzo twardej nawierzchni. Odcinki specjalne były bardzo szybkie.


REKLAMA

– Jechaliśmy po twardych, glinianych drogach, których struktura przypominała trochę asfalt. Miejscami leżała na nich woda i tam robiło się ekstremalnie ślisko. Musiałem bardzo uważać – komentował Kuba Przygoński. – To dla mnie trochę nowy teren, trasa nie przypomina zupełnie znanej mi z Dakaru. Jedziemy w buszu pomiędzy drzewami.

W takich warunkach Kuba w pierwszej części OSu walczył z wadliwie działającym hamulcem tylnym. Podczas jednego z ostrych hamowań jego motocykl zaczęło niekontrolowanie rzucać i zawodnik ORLEN Team upadł. Nic się nie stało zarówno motocykliście jak i jego sprzętowi. Kuba w dalszej części etapu uzyskał najszybszy czas.

Dobrze swój pierwszy odcinek specjalny – na rajdzie typu Cross-Country – przejechał Tadeusz Błażusiak,.jadący w barwach Red Bull oraz KTM Motorsport. Polak osiągnął czas o 13’30 gorszy od lidera i zajął czwarte miejsce w generalce.


REKLAMAREKLAMA


Klasyfikacja generalna Desafio Litoral po OS 1

Więcej na www.ORLENTeam.pl

KOMENTARZE


REKLAMA