fbpx
A password will be e-mailed to you.

Modeka Chekker to trójwarstwowy zestaw turystyczny wyposażony w membranę Humax oraz podpinkę na chłodniejsze dni. Co ciekawe kurtka jak i spodnie za sprawą licznych suwaków wentylujących, doskonale sprawdzą się również w upale. W zestawie przejechałem już blisko dziesięć tysięcy kilometrów, a już po pierwszym tysiącu, zestaw stał się moim ulubionym strojem.

Duży wpływ na to ma krój spodni – chyba są to najdłuższe spodnie w katalogu Modeki. Wreszcie ochraniacz kolanowy leży tam, gdzie powinien, a kostki są zakryte. Nie ma co ukrywać nie należę do najniższych, a to ważna cecha dla innych „dryblasów”.

Modeka Chekker - foto: Tobiasz Kukieła

Sprawa nie gorzej ma się z kurtką, która z kolei wygląda jak i leży bardzo dobrze. Na pochwałę zasługuje system wentylacji. Oprócz standardowych suwaków na plecach oraz klatce piersiowej, znajdziemy długie suwaki na rękawach kurtki. Taki system wentylacji potrafi zdziałać cuda – ręce często wystają poza obrys motocykla, dzięki czemu wentylacja jest dużo bardziej efektywna!

Tactel, klucz do sukcesu!

Do wykonania warstwy wierzchniej kurtki użyto bezpiecznej Cordury, która znajduje się w newralgicznych punktach oraz Tactelu, z którego wykonana jest większa część kurtki oraz całe spodnie. Tactel powoduje, że sprzęt ten jest bardzo komfortowy i naturalny w dotyku. Co więcej materiał ten oddycha całą swoją płaszczyzną dzięki czemu komfort w środku kurtki jest zachowany nawet w najcieplejsze dni! 

O ile o całym zestawie mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach, o tyle dobrej opinii nie mogę wystawić szelkom, które szybko się wyciągnęły, a ze środka materiału zaczęły wychodzić gumki, no cóż – tak bywa! Zaznaczyć muszę, że spodnie jak i kurtka nigdy nie miały łatwego życia. Często brały udział w eskapadach enduro, a to zakończone było myciem myjką ciśnieniową, dopiero potem sprzęt mógł wylądować w pralce. Przepraszam Cię Chekkerze, że prałem Cię w 60 stopniach i wirowałem. 

Wygląda na to, że Chekker się nie obraził, bo nic się nie popruło odblaski nie odpadły, a kurtka nie straciła koloru.

Zestaw dostępny jest w rozmiarach od XS do 6XL (plus rozmiary skracane i przedłużane) i dorwiecie go w czterech wariantach kolorystycznych: Czarnym, czarno szarym, popielatym oraz czarno szarym z wstawkami neonowymi!

 

Cena:
kurtka: 1199 zł
spodnie: 890 zł

KOMENTARZE