fbpx
A password will be e-mailed to you.

Dominique Aegerter, szwajcarski kierowca startujący w klasie Moto2, ustanowił nowy rekord okrążenia toru Mireval na południu Francji podczas testów opon Dunlop.

Podczas testu opon Dunlop dla klasy Moto2, przeprowadzonego pod koniec lipca, jak okazało się po dokładnym przeanalizowaniu danych, Dominique Aegerter pobił rekord okrążenia dla tej klasy o 0,9 sekundy. W ramach testu badano odporność opon na obciążenia i przygotowywano nową specyfikację na rok 2014, a być może także na pozostałe wyścigi sezonu 2013. Opony sprawdzali: Aegerter oraz zespół testowy Dunlopa – Stefan Nebel i dwóch zawodników mistrzostw IDM.

Wnioski z testu potwierdziły walory nowej specyfikacji tylnej opony. Stwierdzono również, że za wzrost obciążenia opon w tym sezonie mogą częściowo odpowiadać zmiany wprowadzone w motocyklach od 2012 r. Chodzi m.in. o nowe sprzęgło, które bardziej obciąża oponę, umożliwiając mocniejsze hamowanie przed zakrętami.

Nie pojechaliśmy na tor w Mireval, by bić rekordy, ale bardzo się cieszymy, że się to udało. Dominique zgodził się nam pomóc i przerwał urlop, żeby przeprowadzić testy. Zrobił wszystko, czego od niego oczekiwaliśmy, dzięki czemu lepiej wiemy, jak dalej prowadzić prace rozwojowe. Udoskonalamy opony na sezon 2014 w tym samym czasie, w którym producenci motocykli przygotowują swoje maszyny, dlatego pełne rezultaty będą dostępne dopiero, gdy sprawdzimy nowe opony podczas jazdy na nowych motocyklach. Ponadto tylko niektóre tory pozwalają sprawdzić graniczne możliwości opon, co pozwala lepiej zrozumieć wpływ zmian w konstrukcji motocykli – powiedział Clinton Howe, dyrektor operacyjny sekcji motocyklowej Grand Prix.

Dunlop jest partnerem technicznym Suzuki Endurance Race Team, Honda TT Legends, firm Kawasaki i Honda oraz wyłącznym dostawcą opon do wyścigów Moto2 i Moto3.

KOMENTARZE

Nie ma więcej wpisów