fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pokazy stuntu, FMX, MTB i QFMX, rywalizacja w ramach pierwszej rundy Sky Fighters CUP, zawody best whip, pokazy skoków synchronicznych, a wszystko to polane muzycznym, rockowym kwasem w wykonaniu zespołu Acid Drinkers – sobotni wieczór w Katowicach, w ramach ProfiAuto FMX & Music Show zapowiada się ekscytująco. Na płycie Spodka pojawi się m.in. tzw. podwójne […]

Pokazy stuntu, FMX, MTB i QFMX, rywalizacja w ramach pierwszej rundy Sky Fighters CUP, zawody best whip, pokazy skoków synchronicznych, a wszystko to polane muzycznym, rockowym kwasem w wykonaniu zespołu Acid Drinkers – sobotni wieczór w Katowicach, w ramach ProfiAuto FMX & Music Show zapowiada się ekscytująco. Na płycie Spodka pojawi się m.in. tzw. podwójne mobilne lądowanie, czyli jedyny w Polsce, sterowany hydraulicznie sprzęt, który jest w stanie przystosować się do każdego podłoża. Będzie też dziesięciometrowa wieża, przeznaczona dla wykonujących niebezpieczne ewolucje rowerzystów.

Advertisement

Jedną z bardziej widowiskowych ewolucji planowanego show jest konkurs best whip. Podczas jego trwania zawodnicy powalczą o to, który z nich najbardziej wychyli swoją maszynę bokiem. Tu wszystkie chwyty w rywalizacji o uwagę widzów i punkty jury są dozwolone. Sporą dawkę emocji przyniosą też skoki synchroniczne. Dzięki zainstalowanym na płycie Spodka stalowym rampom, w powietrzu znajdzie się jednocześnie nawet sześć motocykli. Uczestnicy powalczą także m.in. na kombinacje standardowych trików wykonywanych do góry nogami. Rywalizację dodatkowo podgrzewa fakt, że aż pięciu zawodników ze stawki na stałe ma w swoim repertuarze backflipa, czyli salto na motocyklu na odległość 23 metrów.

„Podczas ewolucji motocykle będą m.in. unosić się w powietrzu, krzesać iskry, a zawodnicy – dadzą z siebie wszystko. Podkręca nas międzynarodowe współzawodnictwo, możliwość wygranej w pierwszej rundzie Sky Fighters CUP i spore zainteresowanie publiczności. Chcemy pokazać energetyczne show, wykręcone tricki i dobrą, opartą na solidnych umiejętnościach rywalizację” – zapowiada Mistrz Polski FMX, Artur Puzio.

Advertisement

Do walki z reprezentantem polski staną inni utytułowani zawodnicy FMX, m.in. Tobias Finck z Niemiec, Ikka Salo z Finlandii, Zdenek Fusek z Czech, Peter Hujber z Węgier czy rosyjski team Adrenaline Rush: Mihail Yargin, Nikolay Ivankov i Vladimir Yarygin. Na quadzie pojawi się Ales Rozman ze Słowenii, a do stawki dołączyli właśnie kolejni zawodnicy na rowerach:

Bilety na ProfiAuto FMX & Music Show (wraz z darmową wejściówką na targi ProfiAuto Show) są dostępne w serwisie Eventim. Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronie www.fmxshow.pl.

KOMENTARZE

Advertisement