fbpx
A password will be e-mailed to you.

Na Amerykańskiej Międzynarodowej Wystawie Motocykli (AIME) miał swą premierę nowy model firmy Erik Buell Racing EBR 1190RX.

Erik Buell to założyciel Buell Motorcycles, ale ta marka należy teraz do Harleya-Davidsona, a jej były właściciel zarządza teraz firmą Erik Buell Racing, która zajmuje się produkcją ścigaczy. Na razie ma w swoim dorobku jeden model EBR 1190RS, a właśnie zaprezentowała jego nową, długo oczekiwaną na amerykańskim rynku odmianę EBR 1190RX.

Ze specyfikacji wynika, że oba motocykle wyposażone są w ten sam silnik, czterosuwowy, chłodzony płynem V-twin o pojemności 1190 ccm, lecz w nowej wersji zyskał on 10 KM. Jego moc maksymalna wynosi teraz 185 KM przy 10600 obr./min., a maksymalny moment obrotowy to 137,8 Nm przy 8200 obr./min. Niewiele seryjnych motocykli może się pochwalić takim momentem obrotowym – podkreśla producent i dodaje, że dostępny jest on w szerokim zakresie obrotów, co sprawia, że motocykl świetnie przyspiesza na każdym biegu. 21 ustawień kontroli trakcji ma zapewnić kontrolę nad mocą maszyny w każdych warunkach drogowych. EBR podkreśla przy tym, że silnik jest ekonomiczny i pozwala przejechać ponad 40 mil na jednym galonie paliwa, co w przeliczeniu daje ok. 7 l/100 km.

Motocykl trafi do produkcji pod koniec 2013 r. Sugerowana cena w USA to niecałe 19 tys. dolarów.

Advertisement
KOMENTARZE

Advertisement