fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wraca temat egzaminów teoretycznych. Być może od 3 stycznia w części WORD-ów nie będzie można ich przeprowadzać.

Problem dotyczy 19 WORD-ów, które miały umowy na system informatyczny do przeprowadzania egzaminów teoretycznych podpisane z IT Expert. Czas na jaki zostały podpisane kończy się bowiem 3 stycznia 2016. Nie ma jednak rozpisanych przetargów na nowego dostawcę systemu lub nie udało się ich rozstrzygnąć.

Większość zainteresowanych jako winnego takiego stanu rzeczy wskazuje między innymi PWPW, który w wielu wypadkach nie startował w przetargach, a tak naprawdę jest właściwie monopolistą jeśli chodzi o system do egzaminowania.

”Dotychczas w wyniku przeprowadzonych przez większość WORD postępowań przetargowych nie uzyskano rozstrzygnięć z uwagi na brak możliwości spełnienia przez potencjalnych wykonawców wymagań określonych w ustawie o kierujących pojazdami, jak również braku rozporządzeń wykonawczych do ustawy„ – tłumaczy Łukasz Kucharski z Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD.

Co na to Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa? Oni nie widzą problemu. Tłumaczą, że przecież nowe przepisy dotyczące młodych kierowców, w związku z przesunięciem wdrożenia CEPiK, wejdą w życie dopiero jesienią w przyszłym roku. Nie zauważyli jednak, że ta nowelizacja nie dotyczy egzaminów teoretycznych i systemów informatycznych do ich przeprowadzania.

Advertisement

Czy czeka nas zatem powtórka sprzed dwóch lat? Na szczęście raczej nie. Dyrektorzy WORD-ów są zdeterminowani by móc przeprowadzać egzaminy planowo i jak twierdzą najważniejszy jest dla nich klient (czyt. kursant). Większość placówek stara się jak najszybciej podpisać odpowiednie porozumienia. Nie zmienia to jednak faktu, że są to rozwiązania tymczasowe a nie stałe.

KOMENTARZE