fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zacznijmy jednak od tego, że większość butów motocyklowych w ogóle nie chroni kostki motocyklisty, a to właśnie ta część jest najbardziej podatna na złamania i kontuzje. Większość butów turystycznych posiada tylko ochraniacz kostki, rzepy czy przepięcia. To oczywiście w jakimś stopniu stabilizuje nogę, natomiast przy dużym uderzeniu nadal nie chroni. Stabilizacja kostki Dla odpowiedniej ochrony […]

Zacznijmy jednak od tego, że większość butów motocyklowych w ogóle nie chroni kostki motocyklisty, a to właśnie ta część jest najbardziej podatna na złamania i kontuzje. Większość butów turystycznych posiada tylko ochraniacz kostki, rzepy czy przepięcia. To oczywiście w jakimś stopniu stabilizuje nogę, natomiast przy dużym uderzeniu nadal nie chroni.

Advertisement

Stabilizacja kostki

Dla odpowiedniej ochrony warto wybierać buty sztywne z porządnymi klamrami oraz przede wszystkim stabilizacją. Tego typu obuwie zapewnia optymalny i komfortowy ruch w trakcie chodzenia, jednoczenie uniemożliwiając wygięcie boczne stopy. Większy wydatek może zwrócić się bardzo szybko, o zdrowiu i rehabilitacji nie wspominając.

Advertisement
KOMENTARZE

Advertisement