fbpx
A password will be e-mailed to you.

Macna Jura, tegoroczna nowość w ofercie holenderskiej firmy, to całoroczna kurtka turystyczna, w której wykorzystano wiele ciekawych rozwiązań.

Trzywarstwowa konstrukcja daje możliwość wypinania zarówno oddychającej membrany wodoodpornej Raintex, jak i podpinki ocieplającej.

Producent zadbał również o dobre rozmieszczenie stref wentylacyjnych, zapewniających odpowiednie chłodzenie w czasie jazdy w wysokich temperaturach. W tym celu w strefie klatki piersiowej znajdują się dwa duże, otwierane panele, a na plecach w strefie łopatek rozmieszczono wyloty zapinane zamkami błyskawicznymi. Dzięki temu kurtkę można dowolnie skonfigurować i odpowiednio dostosować do panujących warunków atmosferycznych.

Ciekawostką jest zapięcie kołnierza typu ”Comfix„, z plastikowym paskiem i mikroregulacją, wykorzystującą patent znany m.in. z podobnie skonstruowanych zapięć kasków. Pozwala ona na odpowiednie dostosowanie do obwodu szyi, bez znaczenia, czy wpięta jest wyściółka ocieplająca i membrana wodoodporna, czy motocyklista podróżuje bez tych elementów.

Kolejne, praktyczne elementy to podwójna regulacja obwodu pasa oraz regulacja rękawów. Na większe i mniejsze drobiazgi przydadzą się dwie duże przednie kieszenie oraz kieszeń na dolnym odcinku pleców.

Za bezpieczeństwo odpowiadają ochraniacze ramion i łokci z certyfikatem CE. Na ochraniacz pleców przewidziano odpowiednią kieszeń. Jest on dostępny jako akcesorium. Kurtka ma również specjalne mocowania do kamizelki odblaskowej VISION VEST. Dostępna w kolorze piaskowo-czarno-szarym i czarno-szarym. Cena: 929 zł.

Produkt dostępny w sieci sklepów Inter Motors.

Publikacja Świat Motocykli 5/2014.

KOMENTARZE