fbpx

Automobilklubu Wielkopolski w dniach 10-13 września organizuje 42 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych.

Rajd jest jednocześnie XIV rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych i po raz czwarty z rzędu wpisany do kalendarza FIVA (Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych) jako rajd kategorii B. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Wojewoda Wielkopolski Pan Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak i Starosta Poznański Pan Jan Grabkowski.


REKLAMA

W tegorocznej edycji rajdu weźmie udział ponad 50 załóg z Polski, Anglii i Niemiec i Holandii. Warunkiem uczestnictwa jest wystartowanie na pojeździe zabytkowym wyprodukowanym do 1984 roku. Klasyfikacja odbywa się w czterech klasach: pre-45, post-45, post-60 i post-70.

W najstarszej klasie będzie można podziwiać zabytkowe motocykle: Harleya-Davidsona JD-24 Sidecar z 1924, BSA S26 z 1926r., Zenitha 680 Sport z 1927r., a wśród samochodów uwagę widzów skupiać będą: Peerles z 1925r., Polski Fiat 508 Junak 1935r., Peugeot 302 Cabriolet Martin z 1937r.

Zawodnicy będą pokonywać trasę przebiegającą malowniczymi drogami Wielkopolski, a próby sprawnościowe i rekreacyjne oraz prawidłowy przejazd trasy pozwolą wyłonić najlepszych.

Część uczestników rajdu o bardziej sportowym zacięciu zawody rozpocznie już w czwartek podczas rozgrywanego na Torze ”Poznań„ Memoriału im. Henryka Rucińskiego. Dla nich możliwość ścigania się na jedynym w Polsce torze do wyścigów samochodowych będzie niecodzienną atrakcją.

W pierwszym dniu rajdowych zmagań na trasie, w piątek 11 września uczestników będzie można oglądać w Buku, Wasowie, Nowym Tomyślu, Porażynie i Sielinku. W drugim dniu tj. 12 września uczestnicy będą w Szreniawie, Bninie, Błażejewku, Zaniemyślu, Koszutach i Kórniku.

Kulminacyjnym punktem programu rajdu będzie Konkurs Elegancji na Placu Niepodległości w Kórniku, w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Automobilklubu Wielkopolski www.aw.poznan.pl.

KOMENTARZE


REKLAMA

Polecane artykuły
Yamaha reklamuje serię MT hasłem "Dark Side of Japan". Czy…
Ducati mocno pracuje nad nowym Diavelem. Motocykl po raz kolejny…