fbpx
A password will be e-mailed to you.

W miniony weekend w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Poznań Motor Show zaprezentowało się 170 wystawców z branży motocyklowej i samochodowe. Targi odwiedziło ponad 135 tysięcy osób. Sprawdźcie, co przyciągnęło tak wielu zwiedzających.

Nowości można było oglądać m.in. na stoiskach Yamahy, KTM, Junaka (nową w ofercie markę Mondial nasz naczelny wyróżnił swoją nagrodą w czwartej edycji dziennikarskiego konkursu Motor Show Awards) czy Rometa. Stoisko tej pierwszej było usłane nowościami takimi jak nowa R6, która krąży ostatnimi czasy po wystawach w całej Polsce, a jej test przeczytacie w jednym z kolejnych wydań naszego magazynu.

Oprócz ostatniej na placu boju sportowej sześćsetki, „na widoku” były także nowy skuter Xmax 300, Yamaha XSR 900 Abarth czy nowa MT-09. Ze stoiska KTM spoglądały groźnie nowe modele Adventure czy małe Duke. Wzrok przyciągały także stoiska BMW (częściowo za sprawą motocykli zespołu LRP Poland, szykowanych do udziału w wyścigu 24h Le Mans oraz wszystkich modeli z rodziny RnineT), Triumpha, które emanowało stylem za sprawą „Bonków” i Thruxtonów, a także Motor-Land (importera Kymco, Rieju, Keeway i Benelli).

Fani amerykańskiej motoryzacji mogli obejrzeć nowe modele Indiana w tym roadmastera z systemem multimedialnym w języku Polskim. Niestety zabrakło stoiska Harley-Davidson oraz Kawasaki Jednak nie wszystkie motocykle było łatwo znaleźć. Suzuki GSX-R 1000 schowało się na ekspozycji marki wraz z samochodami. Podobnie było z motocyklami Hondy, lecz generalnie motocykle i akcesoria motocyklowe miały na targach własną strefę. Tam też można było poznać ofertę marek odzieżowych oraz akcesoryjnych takich jak Modeka, Shoei, Wilmat, Larsson, Lidor, Zibi, Touratech czy Polkom.

Jednak to nie wszystkie atrakcje, bo w ramach Poznań Motor Show tradycyjnie odbywał się również Custom Festival, a w strefie stuntu na wolnym powietrzu można było podziwiać wyczyny, które są poza zasięgiem większości motocyklistów. Z targów można było wyjechać z dosyć wartościowym upominkiem i to w cenie biletu, bowiem Junak przygotował konkurs, w którym można było wygrać rower, skuter lub motocykl.

KOMENTARZE