fbpx
A password will be e-mailed to you.

Koncern Kałasznikow nie przestaje zadziwiać swoimi projektami. Całkiem niedawno światło dzienne ujrzał projekt motocykla, który ma się stać pojazdem rządowym.

Jednoślad ma trafić do użytku rządowego w roku 2019, a później według zapewnień rosyjskiej strony moto-magazine.ru trafić do sprzedaży
Według rosyjskich mediów, motocykl ma służyć w siłach bezpieczeństwa i być może pojawi się obok rządowych pojazdów, którymi poruszają się władze państwa. Dyrektor generalny Rostekh Siergiej Chemezov oznajmił w mediach, że motocykl ujrzy światło dzienne pod skrzydłami marki „IŻ”, firmy należącej do koncernu Kałasznikow

Na chwilę obecną ciężko jest powiedzieć, czy wersja cywilna całkowicie pokryje się z motocyklem rządowym, ale według zapewnień producenta rozwiązania technologiczne jednostki napędowej oraz podstawowe rozwiązania konstrukcyjne będą takie same.

Masa jednośladu wynosi 510 kg (!), a silnik rozwija moc na poziomie 150 KM i generuje 180 Nm! Pozwala to na rozpędzenie motocykla do 250 km/h i przyspieszenie od zera do stu w 3,5 sekundy!

KOMENTARZE