fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wzmożone kontrole ruchu drogowego oraz szczegółowe badania jakości spalin. Już w środę (19 lutego) policja rozpocznie ogólnopolską akcję „SMOG”.

W trakcie kontroli drogowych policja będzie zwracać szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów i eliminować te, które swoim stanem powodują zagrożenie na drogach i produkują nadmierną ilość trujących spalin.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

– czytamy na stronie policja.pl

19 lutego policja skontroluje stan techniczny aut!

Działania policji będą ukierunkowane na kontrolę pojazdów pod kątem sprawdzenia jak największej ilości sprawności układów wydechowych. Jeśli takowy pojazd nie będzie spełniał wyznaczonych norm, funkcjonariusz będzie zobligowany do zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Poza tym, akcja będzie miała charakter informacyjno-edukacyjny. W trakcie kontroli funkcjonariusze będą przypominać kierowcom o negatywnym oddziaływaniu smogu na zdrowie oraz otoczenie.

 

KOMENTARZE