fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polski zespół motocyklowy LRP Poland planuje w sezonie 2015 wystartować w pełnym cyklu mistrzostw świata, jako fabryczny zespół producenta opon Pirelli oraz producenta motocykli BMW.

Debiutancki sezon 2015 dla LPR Poland ma być rokiem zdobywania doświadczenia i promocji ekipy oraz jej partnerów na światowych torach oraz krajowych i zagranicznych rynkach. W sezonie 2016 zespół zamierza walczyć o mistrzostwo świata.

Przyszłoroczny kalendarz LRP Poland przewiduje przynajmniej pięć wyścigów i rozpocznie od zmagań w Le Mans w połowie kwietnia. Kolejne wyścigi odbędą się na francuskich torach Magny-Cours i Le Castellet, w niemieckim Oschersleben i japońskiej Suzuce.

Organizatorzy pracują nad dodaniem do kalendarza większej liczby rund; możliwe, że łącznie aż dziewięciu. Wyścigi, w których planuje udział LRP Poland, trwają od sześciu do dwudziestu czterech godzin.

Tegoroczny wrześniowy start w kończącym sezon 2014, prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu Mistrzostw Świata World Endurance 24h Le Mans we Francji był jedną z okazji do pokazania możliwości zespołu przed cyklem mistrzostw świata w sezonie 2015. Podczas 24-godzinnego wyścigu motocykliści LRP Poland nie tylko ustawili się na starcie jako jedyny zespół z Polski, ale też z dobrym wynikiem dojechali do mety. Odnieśli przy tym sukces nie tylko sportowy, ale także marketingowy i wizerunkowy. Start w Le Mans cieszył się zarówno ogromnym zainteresowaniem internautów jak i mediów tradycyjnych, w tym licznych stacji radiowych.

Advertisement

W ciągu zaledwie czterech lat od momentu powstania, motocyklowa ekipa LRP Poland, wypracowała sobie status jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zespołów w Mistrzostwach Polski. Potwierdzają to wywalczone dwukrotnie z rzędu tytuły mistrzów Polski kategorii Supersport, tegoroczne wicemistrzostwa kategorii Superstock 1000 i Superbike, a także szereg zwycięstw zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i w międzynarodowej serii Alpe Adria czy Pucharze Europy.

LRP Poland od samego początku stawia na najlepszych zawodników. Jej główny reprezentant, Paweł Szkopek, to bezapelacyjnie najlepszy polski zawodnik wyścigowy, wielokrotny mistrz kraju i jedyny Polak startujący w prestiżowych mistrzostwach świata World Supersport oraz World Endurance.

LRP Poland jest także jedynym oficjalnym polskim zespołem marki Pirelli, wyłącznego dostawcy ogumienia w Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport.

KOMENTARZE