fbpx
A password will be e-mailed to you.

Polski zespół motocyklowy LRP Poland planuje w sezonie 2015 wystartować w pełnym cyklu mistrzostw świata, jako fabryczny zespół producenta opon Pirelli oraz producenta motocykli BMW.

Debiutancki sezon 2015 dla LPR Poland ma być rokiem zdobywania doświadczenia i promocji ekipy oraz jej partnerów na światowych torach oraz krajowych i zagranicznych rynkach. W sezonie 2016 zespół zamierza walczyć o mistrzostwo świata.


REKLAMA

Przyszłoroczny kalendarz LRP Poland przewiduje przynajmniej pięć wyścigów i rozpocznie od zmagań w Le Mans w połowie kwietnia. Kolejne wyścigi odbędą się na francuskich torach Magny-Cours i Le Castellet, w niemieckim Oschersleben i japońskiej Suzuce.

Organizatorzy pracują nad dodaniem do kalendarza większej liczby rund; możliwe, że łącznie aż dziewięciu. Wyścigi, w których planuje udział LRP Poland, trwają od sześciu do dwudziestu czterech godzin.

Tegoroczny wrześniowy start w kończącym sezon 2014, prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu Mistrzostw Świata World Endurance 24h Le Mans we Francji był jedną z okazji do pokazania możliwości zespołu przed cyklem mistrzostw świata w sezonie 2015. Podczas 24-godzinnego wyścigu motocykliści LRP Poland nie tylko ustawili się na starcie jako jedyny zespół z Polski, ale też z dobrym wynikiem dojechali do mety. Odnieśli przy tym sukces nie tylko sportowy, ale także marketingowy i wizerunkowy. Start w Le Mans cieszył się zarówno ogromnym zainteresowaniem internautów jak i mediów tradycyjnych, w tym licznych stacji radiowych.

W ciągu zaledwie czterech lat od momentu powstania, motocyklowa ekipa LRP Poland, wypracowała sobie status jednego z najlepszych i najbardziej utytułowanych zespołów w Mistrzostwach Polski. Potwierdzają to wywalczone dwukrotnie z rzędu tytuły mistrzów Polski kategorii Supersport, tegoroczne wicemistrzostwa kategorii Superstock 1000 i Superbike, a także szereg zwycięstw zarówno w Mistrzostwach Polski, jak i w międzynarodowej serii Alpe Adria czy Pucharze Europy.


REKLAMAREKLAMA


LRP Poland od samego początku stawia na najlepszych zawodników. Jej główny reprezentant, Paweł Szkopek, to bezapelacyjnie najlepszy polski zawodnik wyścigowy, wielokrotny mistrz kraju i jedyny Polak startujący w prestiżowych mistrzostwach świata World Supersport oraz World Endurance.

LRP Poland jest także jedynym oficjalnym polskim zespołem marki Pirelli, wyłącznego dostawcy ogumienia w Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport.

KOMENTARZE

REKLAMA