fbpx
A password will be e-mailed to you.

Szósta runda Polskiej Ligi eMotoGP padła łupem zawodnika Hondy, którą prowadził Konrad Łątka. Tym samym przerwał on długotrwałą passę zwycięstw Jarka Jakubowskiego. Drugie miejsce zajął Michał Pilichowski natomiast na podium po krótkiej przerwie wrócił Krystian Milanowski.

Assen. Świątynia prędkości w kategorii MotoGP. Właśnie na tym obiekcie zawodnicy Polskiej Ligi eMotoGP walczyli o zwycięstwo podczas szóstej rundy sezonu. Smaczku dodaje fakt, iż gracze zmierzyli się pierwszy raz w deszczu. Efekt? Zdecydowanie najbardziej zacięty wyścig pierwszego sezonu ligowego! Walka na łokcie od samego początku, ogromna ilość manewrów wyprzedzania i mnóstwo niespodziewanych zwrotów akcji.

Rzutem na taśmę

Najlepiej w tym rollercoasterze poradził sobie Konrad Łątka, który rzutem na taśmę wskoczył na pierwsze miejsce w wyścigu, wykorzystując karę czasową Michała Pilichowskiego, którą otrzymał za kilka popełnionych błędów w ostatniej szykanie. Nie zmienia to jednak faktu, że Konrad walczył jak równy z równym i tak samo jak reszta zasłużył na zwycięstwo. Michał Pilichowski tym razem musiał zadowolić się drugą pozycją, ale równie po fantastycznej walce z resztą czołówki. Krystian Milanowski na swoim ulubionym torze zdołał wywalczyć trzecią pozycję, choć gdyby nie błąd z połowy wyścigu mógłby spokojnie powalczyć o coś więcej.

1 miejsce: Konrad Łątka (Honda) – „Po treningach czułem, że jestem dość szybki w Assen, byłem trochę zaskoczony pogodą podczas kwalifikacji i w wyścigu, ale bez problemu udało się zdobyć pierwsze pole startowe. Wyścig był świetny, dużo rywalizacji, bardzo dobra jazda Pilicha, Krycha i Jarula. Widziałem ze mam dobre tempo i mimo nienajlepszego startu starałem sie zachować spokój. Na ostatnich okrążeniach w pogoni za pilich_st motocykl dosyć mocno gubił przyczepność i musiałem nieco zwolnic tempo, ale udało się na tyle odrobić stratę żeby zdobyć najwyższy stopień podium. Bardzo sie cieszę z wygranej!”

2 miejsce: Michał Pilichowski (Yamaha) – „Kwalifikacje w deszczu były dla mnie bardzo trudne. Motocykl źle się prowadził i nie chciał skręcać. Przed wyścigiem zaryzykowałem i mocno zmieniłem ustawienia. Okazało się że mogę trzymać tempo czołówki. Jestem bardzo zadowolony z wyścigu, a szczególnie że udało się odrobić kilka punktów do Jarula w klasyfikacji generalnej. Kolejny wyścig (oby tym razem suchy) w mojej ulubionej Australii. Mam nadzieję, że uda się powalczyć o zwycięstwo!”

3 miejsce: Krystian Milanowski (Ducati) – „Czekałem na Assen od samego początku ligi ale na suche Assen, a niestety padało. Na początku mieliśmy fajna walkę ale niestety chyba na czwartym okrążeniu wyjechałem trochę za szeroko poza tor, a w deszczu skończyło się to upadkiem. Później cały czas już jechałem na czwartym miejscu ze stratą około 10 sek. do podium i na sam koniec dostałem mały prezent od Jarka. Tez gdzieś popełnił błąd jak to w deszczu bywa, udało mi się go wyprzedzić i dowieść trzecie miejsce, czyli plan minimum wykonany.”

W drugiej grupie wygrał kiukerro (Yamaha), na drugim miejscu uplasował się Majkelmm (Yamaha) natomiast na trzecie miejsce wskoczył xrvcinx (Yamaha). W grupie trzeciej najszybszy okazał się Aro9713 (Yamaha), drugą pozycję zajął rafit1984 (Yamaha), a trzecie miejsce mj_photogp (Ducati).


Partnerami Polskiej Ligi eMotoGP są: Szkopek Team, Mateusz „Gucio1846” Kapusta, MOTOGP.PL, Świat Motocykli, In2Ride, JC Group, Foto Witch, Don’t Break, Mateusz Jagielski Motorsport Photographer oraz zespół rockowy Kruk.

 

KOMENTARZE