fbpx
A password will be e-mailed to you.

Wyścigi na żużlu od dawien dawna cieszą się w naszym kraju wielką popularnością i nie ma co się dziwić temu faktowi. Sport ten potrafi porywać kibiców nie tylko na stadionie, ale również przed telewizorami. Do tej pory zmagania na „czarnym” mogliśmy oglądać za sprawą relacji Polsatu. Organizator formuły postanowił jednak, że przyszły sezon będzie relacjonowany przez inną telewizję.

O zmianie firmy zapewniającej transmisje telewizyjną z rozgrywek pierwszej ligi żużlowej poinformowali dziennikarze Onet.pl, którzy wskazują Canal+ jako telewizję, która od teraz będzie zajmować się tą dyscypliną. To oznacza, że cały krajowy żużel (ligowy) będzie transmitowany przez jedną telewizję.

Według tych informacji to konkursu ofert zgłosiło się kilka stacji. Każdej z nich zależało na długofalowej współpracy: wszystkie firmy podkreślały, że zależy im tylko na umowie określającej długość współpracy w wymiarze od 3 do 5 lat – najprawdopodobniej skończy się na pięciu latach! GKSŻ mogła wybierać spośród trzech telewizji: były to: Eurosport, Polsat oraz Canal+. Finalnie padło na Canal+, sprawdzonego gracza na polu PGE Ekstraligi.

Niezwykle cieszy tak duże zainteresowanie żużlem w naszym kraju, nie tylko przez kibiców, ale również przez media. Dzięki temu „Czarny sport” może oglądać jeszcze więcej osób.

Przypomnijmy:

Advertisement

Sezon żużlowy w Polsce rozpocznie się już trzeciego kwietnia 2020 roku i zainauguruje go mecz pomiędzy zespołami: Betard Sparta Wrocław, a Speed Car Motor Lublin. W ten sam weekend odbędzie się mecz pomiędzy Eltrox Włókniarz Częstochowa, a MRGARDEN GKM Grudządz.

KOMENTARZE