fbpx
A password will be e-mailed to you.

Sezon 2013 klasy MotoGP dojechał już do półmetka. Przed nami jeszcze 9 wyścigów m.in. na słynnych torach Silverstone czy Automotodrom Brno, najbliższy – już 18 sierpnia w Indianapolis.

Oficjalny partner całej serii wyścigów i wyłączny dostawca opon, Bridgestone już piąty rok wspiera zawodników i ich maszyny, zaopatrując wszystkie teamy w najwyższej jakości opony.

Sportowe dziedzictwo

Wykorzystując doświadczenie zdobyte na najbardziej wymagających torach wyścigowcyh na świecie, Bridgestone rozpoczął swoją przygodę w motocyklowych Grand Prix w 2002 roku. Debiutancki występ na największych światowych zawodach jednośladów okazał się dla Bridgestone wielkim sukcesem. Czołowy producent opon wraz z niemieckim Proton Team zdobył swój pierwszy pole-position. Począwszy od tego pamiętnego osiągnięcia, Bridgestone zdobywał coraz większe uznanie wśród najlepszych producentów maszyn na MotoGP, współpracując z takimi markami jak Kawasaki czy Suzuki. W ciągu zaledwie czterech sezonów od wejścia do świata motocyklowych zawodów, Bridgestone przyczynił się do zwycięstw kierowców teamów Hondy i Ducati w siedmiu wyścigach. W 2008 roku producent opon rozpoczął współpracę z wielokrotnym zwycięzcą całego Grand Prix, Valentino Rossim. W tym samym roku włoski motocyklista zdobył tytuł mistrza świata – po raz pierwszy na oponach Bridgestone.

W 2009 roku Bridgestone został oficjalnie uznany pierwszym i wyłącznym dostawcą opon dla Motocyklowych Mistrzostw Świata. W trzy lata po wyborze Bridgestone jako oficjalnego partnera MotoGP firma świętowała swoje symboliczne 100. zwycięstwo na torach w San Marino i Rimini.

Z toru wprost na drogę

Zdobyte doświadczenia zainspirowały Bridgestone do zaprojektowania sportowego modelu opon przeznaczonych do motocykli użytkowych. Transfer technologii z torów MotoGP wprost na codzienne drogi przyczynił się do powstania sportowej linii opon Bridgestone Battlax Hypersport S20 i Battlax Sport Touring T30. Opony te wykorzystują mieszankę wzbogaconą krzemionką Silica Rich EX i polimerami RC, która zwiększa przyczepność i poprawia elastyczność bieżnika na mokrej nawierzchni, zapewniając równocześnie maksymalne osiągi na suchym podłożu. Zoptymalizowany rozkład krzemionki w mieszance gumowej umożliwia lepszy kontakt z powierzchnią drogi i zwiększa szybkość nagrzewania opony. Stosowana wyłącznie przez Bridgestone innowacyjna technologia HTSPC (High Tensile Super Penetrated Cord) dzięki wykorzystaniu pięciu stalowych włókien zapewnia równomierny i stały rozkład naprężeń konstrukcji opony, co zwiększa jej docisk do nawierzchni i przedłuża żywotność bieżnika. Sprawdzony system opasania MSB (Mono Spiral Belt) w oponie S20, pomaga w zachowaniu równowagi przy wysokich prędkościach.

Misja Rossi

Od czasu wspólnego mistrzostwa współpraca pomiędzy Bridgestone i 9-krotnym zdobywcą tytułu mistrza świata zacieśnia się coraz bardziej. Pochodzący z Włoch Valentino Rossi już od dwóch lat jest ambasadorem marki Bridgestone, współtworząc z największym producentem opon na świecie wysokiej jakości opony. W ramach wprowadzania serii Battlax Hypersport S20 i Battlax Sport Touring T30, Bridgestone daje szansę wszystkim entuzjastom motocyklowych sportów na spotkanie z ikoną MotoGP. Dla szczęśliwców przygotowano 2 weekendowe pakiety wraz z zakwaterowaniem i wstępem na arenę wyścigów Bridgestone MotoGP na torach Brno i Silverstone. Wszystkie nagrody obejmują weekendowe spotkanie twarzą w twarz z mistrzem MotoGP w jego własnym pit stopie. Profesjonalne doradztwo wielokrotnego triumfatora w zakresie rozwoju technologii opon motocyklowych oraz wspólna pasja do jazdy jednośladami sprzyjają owocnej współpracy.

KOMENTARZE