fbpx
A password will be e-mailed to you.

Już za tydzień na polskiej scenie off-roadowej zadebiutuje zupełnie nowy rajd – Poland Trophy Quad. Jak nazwa wskazuje ta impreza odwoływać się będzie do tradycji rajdu Poland Trophy.

Rajd tak jak starszy brat – Poland Trophy – trwać będzie dwa dni i składać się z etapu nocnego i dziennego, ale ich przebieg będzie już zupełnie inny. Organizatorzy PT Quad postanowili skorzystać z udanej formuły rajdu Przeprawowe Mistrzostwa H6.

Trasa będzie zatem miała formę pętli o długości kilku kilometrów. Po drodze zawodników czekają odcinki specjalne. Ich trasy będą miały charakter mocno przeprawowy – trawersy, rowy, przejazdy przez wodę i strome podjazdy. Emocji nie zabraknie. Dla każdej z dwóch klas – Extreme i Advance – zaprojektowano oddzielne oesy.

Rywalizacja zostanie podzielona na trzy części. Pierwszy, 3-godzinny etap zostanie rozegrany w piątek 25 kwietnia. Start zawodów zaplanowano na 18.00, zawodnicy będą więc kończyć rywalizację już po zmierzchu. W sobotę odbędą się kolejne dwie, 3-godzinne części zawodów, przedzielone godzinną przerwą na serwis pojazdów.

W każdej z części zawodnicy muszą pokonać jak najwięcej okrążeń i odcinków specjalnych. Każdy zaliczony oes jest punktowany, każde pokonane okrążenie także. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej punktów.

Taka formuła imprezy to idealne rozwiązanie dla kibiców. Wszystkie odcinki specjalne będą wytyczone na terenie kamieniołomu w Ogrodzieńcu. Każdy, kto będzie chciał poprzyglądać się zmaganiom topowych rajderów, będzie mógł dotrzeć i zobaczyć każdy oes.

Przy starcie rajdu rozłoży się park serwisowy, gdzie zawodnicy będą mogli naprawiać swoje pojazdy i regenerować siły. Pomoże im w tym znakomite jedzenie serwowane przez firmę B.B. Kings. Ich charakterystyczny grill, na którym będą smażyć się hamburgery, karkówki i wiele innych przysmaków, będzie dostępny dla wszystkich, którzy odwiedzą ogrodzieniecki kamieniołom.

Tak jak na Przeprawowych Mistrzostwach H6, wszyscy mogą liczyć na świetny, off-roadowy klimat i niepowtarzalną atmosferę.

Organizatorzy zapraszają do Ogrodzieńca w weekend 25-26 kwietnia. Harmonogram imprezy oraz więcej informacji można znaleźć na stronie www.ptquad.pl.

KOMENTARZE