fbpx
A password will be e-mailed to you.

Motocykle, gdy nimi nie jeździmy, najlepiej czują się w garażu. Ale gdy muszą parkować pod chmurką, dobrze jest je okryć, by przynajmniej częściowo ochronić przed warunkami atmosferycznymi.

Pokrowce na motocykle i skutery przydadzą się zwłaszcza teraz, późną jesienią i na początku zimy, gdy pogoda pozwala jeszcze na jazdę. Zaletą pokrowców jest ochrona maszyny, a jednocześnie pozostawienie jej w gotowości do jazdy. Można je szybko zdjąć i łatwo spakować tak, że zajmą niewiele miejsca.


REKLAMA

Specjalistą w produkcji pokrowców jest amerykańska firma Oxford, która oferuje je w sporym wyborze i rozmiarach. Również ceny nie są odstraszające.

Najtańsze to wodoodporne Oxford Aquatex. Za taki pokrowiec na mały skuter zapłacimy tylko 59 zł. Również wodoodporny, ale z podszewką chroniącą dodatkowo lakier motocykla, Rainex w najmniejszym rozmiarze kosztuje 159 zł.

Oxford Stormex ma również podszewkę i jest nieprzemakalny, dodatkowo jednak jest odporny na wysoką temperaturę. Można go więc założyć natychmiast po zakończeniu jazdy, gdy silnik i układ wydechowy są jeszcze mocno rozgrzane. Najtańszy Stormex kosztuje 210 zł.


REKLAMAREKLAMA


Gdy zimujemy nasz motocykl w garażu, przyda się Oxford Dormex. To pokrowiec przeznaczony do ochrony motocykla przed kurzem i zarysowaniami. Uszyty jest z oddychającego materiału, zapewniającego dostęp powietrza. Ma elastyczną taśmę u dołu, która pozwala na szczelne opatulenie naszej maszyny. Najtańszy Dormex kosztuje 64 zł.

Do kupienia m.in. na stronie intermotors.pl.

KOMENTARZE


REKLAMA