fbpx
A password will be e-mailed to you.

Zawodnicy teamu Husqvarna CH Racing, Juha Salminen i Matti Seistola spisali się doskonale podczas piątej rundy Mistrzostw Świata Enduro, rozegranej w Castaglion Fiorentino we Włoszech.

Salminen zaliczył niemal perfekcyjny występ w klasie Enduro 2. W sobotę nie dał szans rywalom, natomiast w drugim dniu oddał zwycięstwo na ostatniej próbie. W klasie E1 Seistola długo prowadził pierwszego dnia zwodów, lecz po zaciętej walce zakończył jazdę na drugiej pozycji, a w niedzielę również utrzymał drugie miejsce w klasie.


REKLAMA

Ekstremalnie wysokie temperatury, suchy i twardy teren spowodowały, że GP Włoch było bardzo wymagające zarówno dla samych zawodników jak i ich maszyn. Salminen jadący na Husqvarnie TE310 wygrał piątkowy super test i znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji na początku sobotnich zmagań. W sobotę Fin nie dał sobie odebrać prowadzenia w ”królewskiej klasie„ E2 i zakończył dzień 17 sekund przed Hiszpanem Guerrero. W sumie Juha wygrał sześć prób w swojej klasie. Drugi dzień Salminen zaczął jeszcze bardziej imponująco, pewnie obejmując prowadzenie na pierwszym okrążeniu. Niestety poważny błąd na próbie enduro i strata ponad 30 sekund odebrała zawodnikowi Huski pewne zwycięstwo. Walka do ostatnich sekund pozwoliła mu na utrzymanie drugiej lokaty.

W klasie Enduro 1, Matti Seistola na TE250 po raz kolejny udowodnił, że trzeba się z nim liczyć w walce o zwycięstwo. Niezwykle agresywna i skuteczna jazda Fina na pierwszych dwóch okrążeniach dała mu prowadzenie, niestety na ostatnich próbach spadł na drugie miejsce w klasie. W drugim dniu, pomimo świetnej jazdy i wygrania trzech prób, Seistola zaliczył dwa upadki i powtórzył sobotni wynik.


REKLAMAREKLAMA


KOMENTARZE


REKLAMA