fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pomysł zrealizowania wyprawy narodził się w 2008 roku, kiedy to Weronika Kwapisz swoim pierwszym motocyklem pojechała do Santa Monica we Włoszech. Gdzieś pod Wenecją zawładnęło nią marzenie, aby poznać Europę z perspektywy siodełka motocykla. Zaczęła dzielić się swoimi przemyśleniami z koleżanką – Karoliną Dudzik, im dłużej rozmawiały, tym bardziej czuły, że chcą zrealizować tą wyprawę […]

Pomysł zrealizowania wyprawy narodził się w 2008 roku, kiedy to Weronika Kwapisz swoim pierwszym motocyklem pojechała do Santa Monica we Włoszech. Gdzieś pod Wenecją zawładnęło nią marzenie, aby poznać Europę z perspektywy siodełka motocykla. Zaczęła dzielić się swoimi przemyśleniami z koleżanką – Karoliną Dudzik, im dłużej rozmawiały, tym bardziej czuły, że chcą zrealizować tą wyprawę razem.

Motocykl
Motocykl, którym podróżują dziewczyny, to Suzuki VanVan 125. Jego charakterystycznym elementem jest ogumienie z grubym bieżnikiem oraz szeroka kierownica ułatwiającą jazdę po nieutwardzonych gruntach. VanVan 125 nie jest może bardzo mocny (silniczek generuje 12 KM), ale ekonomiczny i mało awaryjny.

Uczestniczki
Jedną z uczestniczek wyprawy jest 26 letnia założycielka, sekretarz klubu – Suzuki Cruiser Club – Weronika Kwapisz. To pasjonatka podróży motocyklowych. Na swoim koncie ma wiele wypraw, min.: do Włoch (3300 km w 6 dni), Alp/Dolomity (3400 km w 6 dni) i Norwegii (4400 km w 14dni). Towarzyszką Weroniki w wyprawie jest 25 letnia Karolina Dudzik. Dotychczasowe trasy Karoliny to Slalomem przez Polskę (3000 km w 11 dni), weekend w górach (1200 km w 3 dni ) oraz niezliczona liczba samotnych podróży bliższych i dalszych.

Trasa
Dziewczyny planują przejechać trasę: Warszawa – Budapeszt – Transfagarasan – Ohrid – Bar – Bari – Florencja – Monaco – Nice – Cannes – Barcelona – Valencia – Gibraltar – Lizbona – Porto – Bilbao – La Rochelle – Luksemburg – Bruksela – Amsterdam – Berlin – WarszawaUczestniczki będą się starały jeździć głównie drogami lokalnymi. Bardzo im zależy na odwiedzaniu małych miejscowości, aby poczuć prawdziwy klimat państw przez które będą miały okazję przejeżdżać. Ich przewodnikami będą miejscowi oraz internauci.
Wyprawę można na bieżąco śledzić na stronie: www.ridingacross.com

Życzymy szerokiej drogi!

KOMENTARZE