fbpx
A password will be e-mailed to you.

W tym filmie, ekipa Motosapiens wyjaśnia po co jednemu producentowi dwa modele, które mają potencjalnie tego samego odbiorcę. Z czego wynikają różnice w cenach kurtek i jak to się odbija na jakości materiałów użytych do wykonania obu propozycji?

Mamy tu dwie kurtki: obie są długie, 3 warstwowe (czyli mają wyjmowane ocieplenie i  niezależną membranę). Przeznaczone są do szeroko pojętej „turystyki” (to słowo może oznaczać coś zupełnie innego dla wielu ludzi).

Ten sam producent (Rebelhorn) ma w swoim portfolio kurtkę Patrol i Hardy2. Jak się okazuje jest metoda w tym szaleństwie. Po pierwsze: Mają zupełnie inny krój, nie da się powiedzieć że „leżą tak samo” to dwa zupełnie inne światy. Dzięki temu zabiegowi marka ma „dostęp” do klientów o różnych budowach ciała!

Po drugie: Aby nie były to bliźniacze produkty Rebelhorn wprowadził kilka zmian pomiędzy modelami. Inna membrana i więcej „fajerwerków” w Patrolu czyni go droższym, ale niekoniecznie ma to wpływ na bezpieczeństwo motocyklisty. Obie kurtki mają zewnętrzną warstwę z nici poliamidowej i obie mają protektory barków, łokci (level 2) i pleców (level1) – To bardzo bezpieczne rozwiązania.

Ja widzicie sprawa ma się trochę tak jak z kaskami – jeden producent wprowadza na rynek podobne kaski, które różnią się przede wszystkim kształtem wnętrza. Wygląda na to, że producenci kurtek zauważyli, że dzięki takiemu zabiegowi mogą trafić do większej ilości klientów. Diabeł tkwi w szczegółach.

Jak zawsze wybór zależy od was. W przypadku tych dwóch modeli wybierzcie tę która po prostu lepiej na was leży.


autorzy: Motosapiens.pl

KOMENTARZE