fbpx
A password will be e-mailed to you.

31.08.2013 w Kani odbyła się 3 runda PITBIKE MRF cup. Puchar Burmistrza Barcina Michała Pęziaka pozostał w Barcinie.

W zawodach udział wzięli zawodnicy z całej Polski: Kielce, Gdańsk, Ostrów. To tylko niektóre miejsca, gdzie jazdę na PITBIKE-ach traktuje się nie tylko jak zabawę, ale jak całe życie.


REKLAMA

Po porannych treningach, na których zawodnicy mogli zapoznać się z nowo wybudowanym torem wystartowało 12 zawodników. Podczas wyścigów nie zabrakło też lokalnego akcentu, ponieważ do walki o pierwsze miejsce stanieli: Michał Kuczyński oraz Artur Puzio. Zawody odbywały się według systemu pucharowego, przy czym w kwalifikacjach zawodnicy walczyli o uzyskanie jak najlepszej pozycji startowej. „W motocrossie tak jak w żużlu liczy się dobre wyjście ze startu, aby później nie musieć przebijać się na czoło stawki wśród kłębów kurzu” tłumaczy Artur Puzio. Po kwalifikacjach zawodnicy zmierzyli się w trzech finałowych wyścigach. Suma uzyskanych punktów decydowała o zdobytej pozycji.

W pierwszym, niezwykle emocjonującym wyścigu mogliśmy podziwiać przepiękną rywalizacje o pierwszą pozycję między Arturem Puzio (MRF racing team) a Igorem Brzozowskim (YCF team). Drugi wyścig był równie emocjonujący. Po udanym starcie i pierwszym okrążeniu na prowadzenie wysunął się Artur Puzio. Tuż za nim przez większą część wyścigu jechał Michał Kuczyński, jednak znajdujący się na 3 miejscu Igor Brzozowski postanowił nie dawać za wygraną i na 4 okrążeniu udało mu się wyprzedzić Michała. Na 2 okrążenia przed metą próbował jeszcze wyprzedzić Artura, jednak przez drobny błąd nie zdołał opanować motocykla i musiał uznać wyższość rywala kończąc swoje zmagania w wyścigu po dość poważnie wyglądającym upadku.
Wyścig 1: 1. Igor Brzozowski, 2. Artur Puzio, 3. Robert Wilkaniec (Olsztynek)Wyścig 2:  1. Artur Puzio, 2. Michał Kuczyński, 3. Mikołaj KryczkaWyścig 3. 1. Artur Puzio,  2. Mikołaj Kryczka, 3. Michał Kuczyński
Wyniki Końcowe: 1.   Artur Puzio (Barcin) 40 pkt 2.   Mikołaj Kryczka (Kielce) 29 pkt3.   Michał Kuczyński ( Barcin) 27 pkt
Nagrodę PITBIKE MRF cup za „najlepszą glebę” zdobył Igor Brzozowski


REKLAMAREKLAMA


Artur Puzio o torze i zawodach w Kani: „Nowy tor, na którym odbywały się wyścigi był perfekcyjnie przygotowany i umożliwiał walkę na całej długości. Elementy, które znajdowały się na torze, takie jak wysokie skoki oraz zakręty z dużymi bandami sprawiały, że wyścigi były bardzo dynamiczne. Jest to już 3 tor, który znajduje się w gminie Barcin i bardzo się cieszę, że coraz więcej osób zaczyna pasjonować się sportami motorowymi w naszym regionie. Chciałbym serdecznie podziękować Pani Marii i Mariuszowi Kuczyńskim za bardzo dobre przygotowanie i udostępnienie toru oraz Burmistrzowi Michałowi Pęziakowi za pomoc w organizacji zawodów. Mam nadzieje, ze już niedługo będzie można oglądać zmagania barcińskich zawodników w Mistrzostwach Polski. Z tego co widziałem na zawodach to tylko kwestia czasu.”

KOMENTARZE


REKLAMA