fbpx
A password will be e-mailed to you.

Pirelli wypuszcza na rynek kolejny wariant dobrze znanej opony Diablo Rosso IV. Jej najnowsza odsłona – Corsa – to opona supersport, dedykowana najbardziej wymagającym motocyklistom.

Corsa idealnie wpisuje się w trend rodziny produktów Diablo Rosso. Jest to niezwykle wydajna opona, stworzona z myślą o tych motocyklistach, którym zależy na podkreśleniu potencjału ich supersportów, nakedów czy hypernakedów.

Najnowszy produkt od Pirelli to rozwiązanie dla wszystkich pasjonatów tuningu, którzy dążą do optymalnej konfiguracji swojego sprzętu. Jego główną zaletą jest przede wszystkim większa przyczepność na suchej nawierzchni. Efekt ten udało się uzyskać dzięki gładkiej konstrukcji bieżnika i innowacyjnym mieszankom, które zwiększyły przyczepność mechaniczną.

Poza tym poprawiono osnowę, dzięki czemu opona lepiej przylega do asfaltu. To z kolei przekłada się na większe poczucie kontroli nad motocyklem. Wydajność opon z serii Corsa jest także niezmienna podczas wielu sesji jazdy. Odpowiedni dobór mieszanek sprawia, że guma ma wysoką odporność na naprężenia, co z kolei zapewnia równowagę termiczną. Charakterystyczny jest też bieżnik w kształcie błyskawicy.Tak jak w mistrzostwach World Superbike zawodnicy dokonują wyboru opon Diablo przed każdym wyścigiem, tak teraz „zwykli” motocykliści mogą wybierać, która sportowa wersja opony pozwoli poprawić osiągi ich maszyny. Diablo Rosso IV Corsa należy do gamy opon Pirelli o wysokich osiągach i jest prezentowana jako bardziej zacięta wersja Diablo Rosso IV.

Opony te pozwalają zachować równowagę między sportowymi wynikami na torze a doskonałymi osiągami na drodze. Corsa zapewnia doskonałą przyczepność przy maksymalnych kątach złożenia, z uwzględnieniem zachowania na mokrej nawierzchni czy poziomu zużycia opony.

Rodzina produktów Diablo ewoluuje nieprzerwanie od 2002 roku. W ich portfolio znajdziemy zarówno produkty do profesjonalnych wyścigów, jak i drogowych zmagań supersportów. Diablo to przede wszystkim ponad dwie dekady doświadczenia, technologia oraz zwycięstwa w najbardziej prestiżowych zawodach motocyklowych na całym świecie.

Advertisement

Opony Diablo Rosso są przeznaczone głównie do motocykli drogowych o sportowej linii. Nazwa tej gamy produktów miała zaś uhonorować charakterystyczny dla Włochów czerwony kolor, tak bardzo kojarzący się ze sportami motorowymi. Corsa reprezentuje zaś najbardziej zaawansowany technologicznie model opon, które zapewniają sportowe osiągi i posiadają homologację do użytku drogowego.

Od stycznia 2022 roku opony Corsa będą dostępne w sprzedaży dwóch rozmiarach na przód i aż siedmiu na tył.

KOMENTARZE
Advertisement