fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Biesiekirski ma za sobą udane, dwudniowe testy motocykla Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata.

Młody Polak zadebiutował w mistrzostwach świata Moto2 w poprzednim sezonie, startując w siedmiu rundach cyklu Grand Prix. W tym roku 19-latek chce walczyć o mistrzostwo Europy Moto2 i wystartować w wybranych rundach MŚ z tzw. „dziką kartą”.
 
W tym tygodniu reprezentant ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic spędził dwa dni na torze w hiszpańskim Jerez de la Frontera, gdzie dołączył do kilkunastu zawodników przygotowujących się do rywalizacji w pełnym cyklu mistrzostw świata. 
 
Choć dla Biesiekirskiego były to pierwsze okrążenia na motocyklu Moto2 od listopada, a pozostali zawodnicy przyjechali do Jerez prosto z testów w Walencji, młody Polak był w stanie utrzymywać konkurencyjne tempo i w pełni zrealizować swój program. 

Piotr Biesiekirski Dosiadając maszyny napędzanej silnikiem Triumpha, 19-latek pokonał przez dwa dni 117 okrążeń, kończąc testy ze stratą niecałych trzech sekund do lidera. 
 
„Nie mogłem się doczekać powrotu na motocykl z mistrzostw świata – mówi Piotr Biesiekirski. – Dobrze było dzielić tor z etatowymi zawodnikami Grand Prix i moimi zespołowymi kolegami startującymi w mistrzostwach świata, ponieważ byli dla mnie świetnym punktem odniesienia. Co prawda wszyscy przyjechali do Jerez prosto z Walencji, podczas gdy dla nas były to pierwsze testy w tym roku, ale mimo wszystko utrzymywaliśmy w okolicach dwóch sekund do czołówki.”

„Nie skupialiśmy się jednak na czasach, a złapaniu rytmu na nowym motocyklu. Przez dwa dni ani razu nie wyjechałem na tor na miękkich oponach, więc wiem, że mieliśmy jeszcze spory zapas. Realizowaliśmy jednak swój program i pod tym względem udało nam się zrobić wszystko, co zaplanowaliśmy. Teraz czekam już na kolejne testy i pierwszą rundę sezonu mistrzostw Europy”.

Advertisement

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .Piotr Biesiekirski

KOMENTARZE