fbpx
A password will be e-mailed to you.

19-letni Piotr Biesiekirski poprawił swój piątkowy czas o blisko sekundę, kończąc kwalifikacje do Grand Prix Walencji klasy Moto2 zaledwie dwie sekundy od pole position, na 29. pozycji.

Ścigający się w barwach ekipy NTS RW Racing GP, jedyny Polak w stawce imponował postępami przez całą sobotę. Podczas porannej, trzeciej sesji treningowej poprawił swój piątkowy czas o cztery dziesiąte sekundy, utrzymując jednocześnie bardzo równe tempo.

Podczas popołudniowej kwalifikacji najmłodszy motocyklista w stawce mistrzostw świata Moto2 urwał kolejne pół sekundy, kończąc dzień zaledwie dwie sekundy od zdobywcy pole position i tylko trzy dziesiąte od przedostatniego zawodnika.

Wyścig o Grand Prix Walencji klasy Moto2 rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:20. Bezpośrednia relacja na antenie Polsatu Sport News oraz ipla.tv i polsatsport.pl.„To był udany dzień – mówi Piotr Biesiekirski. – Rano zrobiliśmy duże postępy. Nie tylko poprawiłem czas okrążenia, ale także miałem bardzo równe tempo. Co ważne, swoje najlepsze kółko wykręciłem na oponach, które miały już przejechane 20 okrążeń, a to dobry znak jeśli chodzi o tempo wyścigowe, które było naszą słabą stroną tydzień temu. Wiedziałem jednak, że jestem w stanie pojechać jeszcze szybciej i faktycznie urwałem w kwalifikacji kolejne pół sekundy. Poziom stawki mistrzostw świata jest niezwykle wysoki i wyrównany, dlatego cieszę się, że straciłem tylko dwie sekundy do pole position, nawet jeśli byłem ostatni. Jestem też jednak bliżej zawodników bezpośrednio przede mną, dlatego liczę jutro na ciekawy i emocjonujący wyścig, podczas którego chcę zrobić kolejne postępy”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Zdjęcia: PSP

KOMENTARZE