fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach otwierających sezon motocyklowych mistrzostw Europy Moto2. Na torze w portugalskim Estoril jedyny Polak w stawce liczy na walkę o podium.

19-latek w mistrzostwach Europy ponownie dosiądzie dobrze znanego już sobie motocykla z prototypową ramą niemieckiej marki Kalex, ale na sezon 2021 dołącza do nowego zespołu, Pertamina Mandalika SAG Stylobike Euvic Team. 
 
Młody Polak wystartuje w jego barwach nie tylko w pełnym cyklu mistrzostw Europy Moto2, ale także w wybranych rundach mistrzostw świata, w których zadebiutował już rok temu.
 
Najpierw jednak Piotra Biesiekirskiego czeka pierwsza, podwójna runda mistrzostw Europy, która rozpocznie się od czwartkowych i piątkowych treningów. Piotr BiesiekirskiW sobotę zawodnicy wezmą udział w kwalifikacjach, a w niedzielę w dwóch liczących po 18 okrążeń wyścigach, które rozpoczną się odpowiednio o 13:00 i 16:00 polskiego czasu. Do rywalizacji stanie 17 motocyklistów z 11 różnych państw z całego świata. 
  
„Nie mogę się już doczekać startu sezonu motocyklowych mistrzostw Europy Moto2, tym bardziej że naprawdę bardzo lubię tor w Estoril – mówi Piotr Biesiekirski. – Kolejne sekcje i zakręty płynnie się ze sobą łączą i przypominają mi tory w Barcelonie czy Le Mans, na których ścigałem się w mistrzostwach świata rok temu”.Piotr Biesiekirski„Zaczynam sezon w barwach nowej ekipy, ale mieliśmy już okazję dobrze poznać się podczas zimowych testów. W stawce mistrzostw Europy Moto2 doszło z kolei do wielu przetasowań, dlatego trudno powiedzieć jak będzie wyglądał tegoroczny układ sił, ale nie zmienia to faktu, że chcemy regularnie walczyć o podia. Czwartkowe i piątkowe treningi będą dla nas bardzo ważne. Skupimy się na dopracowywaniu ustawień nie tylko na ten weekend, ale i na cały sezon, podczas którego bardzo istotna będzie regularność”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com.

Bezpośrednią relację z niedzielnych zmagań śledzić można na oficjalnym kanale serii FIM CEV Repsol na YouTubie:

Advertisement

KOMENTARZE