fbpx
A password will be e-mailed to you.

Piotr Biesiekirski już za dwa tygodnie wystartuje w swoim dziewiątym wyścigu motocyklowych mistrzostw świata Moto2, Grand Prix Aragonii na hiszpańskim torze Motorland Aragon.

Ścigający się na co dzień w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2, rok temu 19-latek wystartował w siedmiu wyścigach mistrzostw świata, jako jedyny Polak i najmłodszy zawodnik w stawce.

W tym roku reprezentant ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic wystartował z tzw. „dziką kartą” z Grand Prix Hiszpanii w Barcelonie, gdzie finiszował z najmniejszą do tej pory stratą do zwycięzcy, ponownie potwierdzając systematyczne postępy.

Biesiekirski otrzymał od organizatorów kolejną dziką kartę i w dniach 10-12 września wystartuje w 13. rundzie MŚ, Grand Prix Aragonii na torze Motorland Aragon.

Zdobywca Pucharu Polski Moto3 z sezonu 2016 na tym obiekcie ścigał się w MŚ już rok temu i to w aż dwóch wyścigach, kończąc je odpowiednio na 26. i 23. miejscu. Jego najlepszym rezultatem w MŚ pozostaje z kolei 21. pozycja wywalczona w ubiegłorocznym Grand Prix Walencji.Piotr Biesiekirski na torze Algarve w PortugaliiGrand Prix Aragonii rozpocznie się od dwóch piątkowych treningów wolnych. W sobotę zawodników czekają trzeci trening i sesja kwalifikacyjna, z kolei w niedzielę poranna rozgrzewka i wyścig, który rozpocznie się o godzinie 12:20 i będzie liczył 21 okrążeń. Bezpośrednie relacje ze wszystkich sesji na sportowych antenach Polsatu i platformie Ipla.

„Nie mogę się doczekać kolejnego weekendu w mistrzostwach świata – mówi Piotr Biesiekirski. – To będzie już mój trzeci start w cyklu Grand Prix na torze Motorland Aragon, ponieważ rok temu odbyły się tam aż dwa wyścigi, pomiędzy którymi zrobiliśmy dobre postępy. Kilka tygodni temu wziąłem z kolei udział w Grand Prix Katalonii, gdzie finiszowałem z najmniejszą stratą do lidera MŚ do tej pory, dlatego w Aragonii chciałbym zrobić kolejny krok i jeszcze bardziej zbliżyć się do rywali. Lubię tor Motorland Aragon i choć wiem, że zadanie nie będzie łatwe, to jednak jak zawsze dam z siebie wszystko”.Piotr Biesiekirski podczas GP Katalonii Moto2 w Barcelonie„Cieszymy się z kolejnego startu Piotra w mistrzostwach świata – dodaje szef zespołu Eduardo Perales. – Każdy wyścig Grand Prix jest dla młodego zawodnika cennym doświadczeniem, a w tym przypadku będzie miał dodatkową wartość. Piotr wystartuje bowiem motocyklem, na którym będzie ścigał się w przyszłym roku”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com.

KOMENTARZE