fbpx
A password will be e-mailed to you.

?Zielone światło dla edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego? to hasło warszawskiego pikniku edukacyjnego, który odbędzie się 15 września w godzinach 11.00 – 16.30 na terenie Automobilklubu Polskiego na warszawskim Bemowie.

Przy jego organizacji połączyły siły organizacje pozarządowe, służby mundurowe oraz sektor prywatny. Celem jest promowanie nowoczesnego i niestandardowego podejścia do wychowania komunikacyjnego dzieci i młodzieży.


REKLAMA

Jedną z atrakcji pikniku będzie Wielki Test z Wiedzy o Ruchu Drogowym – sprawdzian ze znajomości przepisów ruchu drogowego i kultury drogowej, zorganizowany przez Fundację Marsz Zebry.

Do udziału w teście zostaną zaproszone osobistości znane z radia i telewizji, aktorzy, piosenkarze, pisarze, działacze społeczni i goście odwiedzający imprezę.

15 pytań będzie dotyczyło codziennych sytuacji, z jakimi kierowcy stykają się na drogach. Ta część pikniku, wraz ze sprawdzeniem odpowiedzi i ogłoszeniem wyników potrwa około godziny.

W programie pikniku ”Trzy kolory: zielony„ przewidziano również inscenizację katastrofy drogowej z udziałem autobusu oraz samochodu osobowego, połączoną z pokazem ratownictwa medycznego, nauką pierwszej pomocy oraz nauką prawidłowego zachowania po wypadku; ”miasteczko gokartowe„ odwzorowujące ruch uliczny w mikroskali (będzie to praktyczny test ze znajomości zasad ruchu drogowego oraz pretekst do omówienie tak istotnych dla bezpieczeństwa zagadnień jak: wbieganie na jezdnię, przebieganie po przejściu dla pieszych, przejeżdżanie rowerem przez przejście czy wyprzedzanie na przejściu); przygotowane przez policję ”miasteczko rowerowe„, umożliwiające naukę bezpiecznej jazdy na rowerze oraz wyrobienie karty rowerowej i motorowerowej.


REKLAMAREKLAMA


Na pikniku pojawi się należący do kampanii Krewniacy nowoczesny autobus im. Jana Pawła II, pełniący rolę ruchomej stacji medycznej. Na jego pokładzie w trakcie imprezy będzie można zarejestrować się jako dawca szpiku. Pamiętajmy, że tylko dziewięć mililitrów krwi wystarcza, aby być może w przyszłość znaleźć swojego bliźniaka genetycznego i uratować mu życie.

Będą też akrobatyczne popisy na BMX-ach oraz koncert hip-hopowy.

Wstęp na piknik jest bezpłatny.

KOMENTARZE


REKLAMA