fbpx
A password will be e-mailed to you.

Kurdwanów w powiecie sochaczewskim zaprasza na niedzielę w plenerze. Wśród atrakcji: dożynki, stoiska z miejscowymi produktami i …terenowy wyścig motocyklowy.

XI Piknik Cross Country Ziemi Sochaczewskiej organizują Parafia Przemienienia Pańskiego w Kurdwanowie oraz Sochaczewski Klub Motorowy ”Szarak„. Zapraszają wszystkich na niedzielę 31 sierpnia do Kurdwanowa (gmina Nowa Sucha, pow. sochaczewski).

Imprezę zainicjowali 11 lat temu Władysław Dudziński, właściciel gruntów, na których odbywa się piknik, oraz ówczesny proboszcz ks. Maciej Mroczkowski. Wtedy chodziło o pomoc w sfinansowaniu renowacji miejscowego drewnianego kościoła z XVI wieku. Po śmierci Władysława Dudzińskiego inicjatywę przejęła jego żona Krystyna z synem Robertem, a po odejściu ks. Macieja imprezę przejął ks. Jacek Warzecha, który kontynuuje prace swojego poprzednika.

Piknik połączony z dożynkami to świetna propozycja na spędzenie niedzieli w plenerze. Będzie mnóstwo atrakcji, loterie, stoiska z miejscowymi produktami takimi jak pierogi, ciasta oraz napój o tajemniczej recepturze, zwany kurdybanka, a do tego muzyka i tańce ”na dechach„.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 polową mszą dożynkową, po której motocykliści i quadowcy wystartują do wyścigów. Najpierw ruszą zawodnicy w 40-minutowym biegu klasy MX 65, MX 85, MX kobiet. Potem nastąpi godzinny wyścig quadów 2K i 4K, a na koniec mordercze, półtoragodzinne zawody dla motocyklistów z licencjami w klasie A, B, C, MX Junior, Weteran.

Będzie więc coś i dla ducha, i dla ciała, i wiele mocnych wrażeń.

KOMENTARZE