fbpx
A password will be e-mailed to you.

Co czeka nas na Rajdzie Dakar 2020? Etap Super Maratoński, pokolorowane roadbooki, 250-metrowe wydmy oraz 7856 kilometrów w Arabii Suadyjskiej i wiele więcej!

Dakar jeszcze bardziej hardkorowy!

Do 5 stycznia 2020 i rozpoczęcia nowego, trzeciego rozdziału w historii Rajdu Dakar coraz bliżej. Organizator najtrudniejszego rajdu świata, który od teraz będzie gościł w Arabii Saudyjskiej, chcąc podgrzać atmosferę oczekiwania na start, ujawnił kolejne szczegóły dotyczące trasy i samych zmagań podczas Rajdu Dakar 2020. Najnowsze informacje zdradzają, że może to być jedna z najtrudniejszych edycji w historii. Super Maraton oraz pokolorowane już roadbooki dodadzą tylko hardkoru Dakarowi.

trasa rajdu dakar 2020

7856 kilometrów i Super Maraton!

Podczas Rajdu Dakar 2020 uczestnicy będą mieli do pokonania 7856 kilometrów, z czego aż 5097 będzie mierzonymi odcinkami specjalnymi podczas dwunastoetapowej podróży z Jeddah do Quiddiyah. Ponadto rajd podzielony będzie na dwa etapy – pierwszy z nawigacyjnym labiryntem do dnia przerwy w Riyadh i drugi w niekończących się, zdradliwych wydmach Arabii Saudyjskiej.

Dodatkowym wyzwaniem będzie Super Maraton, który dołoży trudności. Na biwaku w Neom zawodnicy nie tylko nie będą mogli liczyć na pomoc ekip serwisowych, jak to miało miejsce do tej pory podczas etapów maratońskich, ale będą mieli tylko 10 minut na przygotowanie motocykla lub quada do kolejnego odcinka! Z kolei zwykły etap maratoński rozegrany zostanie między 10, a 11 odcinkiem aby jeszcze bardziej podkręcić rywalizację w ostatniej części rajdu.

Advertisement

Gotowe, pokolorowane Roadbooki!

Podobnie jak w Rajdzie Maroko zawodnicy będą korzystać również z pokolorowanych już, gotowych roadbooków. Brzmi jak ułatwienie? Okazuje się jednak, że niekoniecznie bo zawodnicy dostaną go rano przed samym startem i nie będą mieli czasu na przeanalizowanie trasy. Ma to być ukłonem dla amatorów późno dojeżdżających do biwaku i nie mających czasu na przygotowanie mapki oraz wyrównać szansę walki z fabrycznymi zespołami, które korzystały z pomocy wojskowych robiących przegląd trasy i szukających skrótów. Podczas Rajdu Maroka mieliśmy przedsmak tego, jak potrafi to namieszać w wynikach, więc tym bardziej jesteśmy ciekawi jak 3-4 takie odcinki wpłynął na rywalizację na Dakarze.

Motocykliści Rajd Dakar

Arabia Saudyjska już czeka!

Organizator zapowiada, że kluczowe w Rajdzie Dakar 2020 będą trzy ostatnie etapy, kiedy to karawana dotrze do południowej części Arabii Saudyjskiej nazywanej również Pustą Ćwiartką ze względu na bezkresną pustynię i wydmy o wysokości ponad 250 metrów! Nowy gospodarz Dakaru już czeka, żeby porządnie dać w gość najlepszym zawodnikom na świecie, a my nie możemy doczekać się 5 stycznia i rozpoczęcia rywalizacji w trzeciej odsłonie Dakaru!

KOMENTARZE
Advertisement